| deeeeea1 a întrebat:

am avut un contact sexual, prezervativul s-a rupt dar nu ejaculase, ejacularea s-a produs la 30-35 minute dupa ruperea prezervativului (evident folosind altul). Exista vreun risc:-s? eram in ultima zi fertila.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| mihay88 a răspuns:

In mod normal poti sta linistita, mai ales daca erai in ultima zi fertila si daca nici nu a ejaculat. Se pot elibera spermatozoizi si inainte de ejaculare insa sunt sanse mici si chiar daca ar fi asa avand in vedere perioada in care s-a intamplat e un risc minim.

5 răspunsuri:
| Raul1510 a răspuns:

Nu, stai linistita! happy Daca nu ejaculase, nu ai cum sa ramai insarcinata.

| deeeeea1 explică:

Multumesc!

| chucky31 a răspuns:

Da exista sanse, dar acestea sunt foarte mici, vb de 1 %, spermatozoizi se elimina si pe parcursul actului nu doar in timpul ejaculari

| George1989 a răspuns:

In timpul actului, mai exista 'scapari'.Cu toate astea sansele sunt minime. happy

| bitchesneverdie a răspuns:

Se pot elibera spermatozoizi si inainte de ejaculare, dar sansele sunt minime atata timp cat ati folosit prezervativ, mai ales daca erai in ultima zi fertila.happy deci nu nu ai sa ramai insarcinatahappy