| GabrielaaGabiiii a întrebat:

Buna seara!
Ieri, am avut contact sexual. ejacularea fiind orala.
Dupa asta, la 2 minute am mai facut o cateva minute fara alta ejaculare
Exista risc mare de sarcina?
Multumesc

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

''Dupa asta, la 2 minute am mai facut o cateva minute'' si onform acestei descrieri NU rezulta in niciun caz ca ar fiu fost schimbata intre timp gaura.
Dar in cazul in care sexul/penetrarea a devenit vaginala, atunci se schimba total datele problemei. Insa numai/doar daca ai avut ghinionul ca in acel moment ciclul menstrual sa fie in PERIOADA FERTILA, fiindca in acest caz... ai cam pus-o. big grin Of course.

| GabrielaaGabiiii explică (pentru corbulalbrosu):

Ahaha " of course" nu era spus ironic sau ceva happy ci asa ma exprim
Multumesc, o sa iau pastila de a doua zi, pentru ca sunt in perioada fertila chiar daca am un ciclu neregulat.3 luni a fost regulat iar luna asta a fost neregulat dar calculand, peste 4 zile ar fi ovulatia happy

12 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca si a 2-a oara sexul a fost la fel oral, NU exista nici cea mai infima posibilitate sa se poata ramane in acest mod insarcinata. big grin

| GabrielaaGabiiii explică (pentru corbulalbrosu):

Nu a fost oral, of course.
Ci vaginal

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Oralul nu este sex, e porcoral.

| Emilian65 a răspuns:

Nu exista sanse sa fii gravida.

| GabrielaaGabiiii explică (pentru Emilian65):

Nu stiu ce sa zic. a fost penetrare de 2/3 minute dupa acea ejacularea orala
Dar fiind in perioada fertila. cine stie laughing sad

| Teo29 a răspuns:

Sanse de sarcina vor exista mereu, daca o faceti neprotejat!

Sfat : Folosiți prezervativul pe viitor, corect, și de fiecare data!

| GabrielaaGabiiii explică (pentru Teo29):

Multumesc happy dar daca eram in perioada total nefertila, exista sansa nu? happy
Am luat totusi atunci pastila de a doua zi pentru siguranta

| Teo29 a răspuns (pentru GabrielaaGabiiii):

Exista mereu sansa. Pastila de a 2 zi iti va face mari dereglari ale menstruatiei pe viitor

| GabrielaaGabiiii explică (pentru Teo29):

Stiu...dar mi e teama de cum se poate schimba corpul sau alte dereglari din cauza anticonceptionalelor...de asta am preferat totusi pastila de a 2 zi

| GabrielaaGabiiii explică:

** dupa prima ejaculare orala, dupa 2 minute, penetrarea a fost vaginala alte cateva minute, dar fara alta ejaculare