| elena_2989 a întrebat:

Am si eu o intrebare: am facut 2 teste de sarcina unul a iesit negativ, iar cel de al doilea pe care l-am facut dupa 2 zile a iesit pozitiv...menstruatia nu mi-a venit in luna decembrie, iar ultima a fost in noiembrie pe 20! Am avut contact sexual neprotejat. dar fara ejaculare! in ultima saptamana am avut si am dureri ingrozitoare de ovare si de spate! Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Bibutzu a răspuns:

Bunalove struck!

In testele de sarcina nu te poti baza foarte mult! Ele nu-ti dau o certitudine clara. exista riscul sa fi gresit unul dintre ele ( poate primul sau al doilea)! Cat despre intarzierea menstruatiei ( nici mei nu mai venit o luna si urmatoarea mi-a venit) poate fi din cauza faptului ca ai racit! Asta sar explica si durerile de spate!
SFATUL MEU: Du-te cat poti de repede la ginecolog! Ca sa scapi odata de intrebarea asta acre te tot macina : " Sunt sau nu insarcinata?". SucCes! funda>?

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mai repeta o data testul de sarcina din prima urina de dimineata, desi in mod evident esti insarcinata.
Trebuie sa te programezi la un giencolog pentru prima consultatie din sarcina ca sa te asiguri ca bebelusul este in uter, placenta este bine implantata si el creste sanatos si normal. Ginecologul iti va da apoi analize si un program de consultatii pentru perioada sarcinii.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Fugi imediat la ginecolog, pana nu faci complicatii si mai mari, si sa ajungi sa nu mai suporti durerea! E iarna, drumurile sunt pline de zapada, vrei sa depinzi de asta, daca nu te duci, si va trebui sa chemi slavarea?!

La Constanta, un bebe cu febra a murit in decembrie, pentru ca Salvarea a ramas impotmolita!

| gigiro a răspuns:

Un al 3-lea test, si atunci vei vedea scorul.2-1.Sau mergi la medic, dar cred ca e prea devreme.Nu poti fi sigura daca nu cumva s-a strecurat vreunul mic.chiar daca nu a ejaculat in tine. Totusi, se pare ca esti insarcinata.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Sa mai faci un test. Daca acesta iese pozitiv inseamna ca esti insarcinata. Daca nu, du-te la ginecolog. Acolo iti va spune sigur daca esti sau nu. Parerea mea este ca esti insarcinata pentru ca ai simptomele unei sarcini Bafta!

| Cătălina a răspuns:

Trebuie in primul rand sa mergi la ginecolog. Esti insarcinata si trebuie sa te asiguri ca ai organismul perfect sanatos, pentru a aduce bebelusul pe lume. Durerile de ovare si de spate pot surveni de la o posibila raceala.

Ai grija cum iti incepi sarcina.

| alexandra21_3435 a răspuns:

Menstruatia iti poate intarzia daca esti racita la ovare, de aia poti avea si dureri de spate si ovare. dar daca ai o menstruatie regulata si nu ti-a venit de o luna de zile si ti-a iesit al doilea test pozitiv ar fi bine sa te duci la ginecolog. testele de sarcina nu indica rezultatul pozitiv gresit, foarte rar se poate intampla. pentru a scapa de dubii du-te la ginecolog, ca asa iti pozi face o suta de teste daca zici ca nu a ejaculat.

| SăcsyLlamă a răspuns:

Buna! Incearca sa mai faci un test de sarcina. Cu menstruatia poate fi alta poveste, o "imbolnavire" a ovarelor este cel mai posibil rezultat, mai ales tinand cont de faptul ca ai dureri de ovare. Consulta un medic ginecolog! Este totusi posibil sa fi insarcinata, dar te mai induc in eroare aceste sindromuri, sunt asemanatoare. Bafta!

| Lilith_3157 a răspuns:

Consulta imediat un ginecolog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine ar trebui sa mergi la un medic. el iti va spune ce este cu siguranta...numai bine