| elisairina a întrebat:

am 19 ani, de 3 zile am dureri de sani si st foarte umflati, nu stiu ce sa mai cred, e posibil sa fiu insarcinata? am facut si un test de sarcina a iesit negativ, e normal sa am dureri inainte de menstruatie cu 2 saptamani, sau sunt eu prea paranoica si incep sa ii vad din ce in ce mai mari? nu stiu ce sa mai cred:-s contact sexual neprotejat am avut in noiembrie menstruatia venindu-mi normal chiar si in decembrie pe 23. voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| VadTot a răspuns:

Te Sfatuiesc sa mergi la medic! Vroiam sa fiu foarte dur cu tine si sa te jignesc dar n am sa o fac vreau doar sa te intreb..asa faci la fiecare durere de sâni? adica te gandesti ca esti insarcinată?cryingpoate fi si de la altceva nu doar de la o sarcină acum nu vreau sa te speriu si mai tare de aceea n am sa folosesc anumite cuvinte.Deci faptul ca te dor sânii nu inseamna neaparat ca esti gravidalaughingAcum ăsta i buhuhhul cel mai rau? Dar de un nodul la Sân ai auzit? Uite na ca am zis ca nu te voi speria dar nu m-am putut abtinecrying( Scuza ma! Deci Fata lu Tata " Du te de graba la medicul ginecolog! N am sa te intreb daca ai fost vreodată ca nu ma intereseaza pe mine.dar sincer ai fost vreodată acum te intreb retoric.Nu vreau sa răspunzi.stii căte certuri am cu prietena mea ca pe anul 2012 n a facut nici e vizita medicului ginecolog! Deci Go La medicul ginecolog!

| elisairina explică (pentru VadTot):

Cum am facut sex neprotejat acum aprox 2 luni e normal sa ma gandesc ca as putea fii insarcinata..nu am mers la medicul ginecolog niciodata.am facut un test de sarcina dar l-am facut cam pe la 2 30 noaptea si consumasem lichide, a iesit negativ si ma gandesc ca poate a fost influentat rezultatul happy... miercuri dimineata o sa il repet...am si niste dureri mici de burta, e posibil sa imi vina menstruatia mai devreme dar ar fi chiar prea devreme (adica 13 zile). merci mult pentru sfat chiar o sa merg cu siguranta dp test.

| VadTot a răspuns (pentru elisairina):

Ar trebui sa mergi si la medicul ginecolog Crede ma ca este foarte important si bine sa mergi Crede mă! Chiar daca ti e rusine sa mergi ori ai alte...Ar trebui sa invingi toate astea si sa mergi si la medicul ginecolog macar odata pe an!

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sunt simptome premenstruale

| OMULidee a răspuns:

Poate ai racit si rezulta dereglari hormonale, dureri pre-menstruale...
Poate sentimentul pe care-l ai acum iti va ramane in cap sa "faci sex cu cap". Daca nu folosesti prezervativ, macar du-te la ginecolog sa-ti recomande anticonceptionale. Pe cei cu penis, alias baieti, nu-i doare daca scapa ceva in partenera. Asa ca protejeaza-te tu!
Si daca esti insarcinata: sa fie sanatos!
P.S. Du-te la ginecolog cel putin 1 data pe an!