| rareloop a întrebat:

am facut sex cu prietena mea acum 2 saptamani cu prezervativ.in timpul actului sexual am ejaculat in prezervativ. iar apoi am mai dat de vreo 2 ori in ea. Prezervativele nu s'au spart si nici nu au avut scurgeri... Ea nu a fost virgina. si i'a intarziat ciclul cu o saptamana siinca nu i'a venit.este posibil ca ea sa fii ramas insarcinata? Mentionez ca a fost foarte stresata in ultimu timp.si are 15 ani! va rog sa ma ajutati.Stima

Răspuns Câştigător
| ZapPy a răspuns:

15 ani? Vai happy Oricum se intampla tot felul de minuni.Sa fi ramas gravida nu cred, mai intarzie ciclu, am tras si eu o sperietura cand a intarziat aproape 3 saptamani.
Oricum daca te-ai asigurat ca nu a fost spart sau ceva n-ai de ce sa-ti faci griji. Nu stiu ce sa zic, daca tot o inceput deja de la varsta asta, sa mearga la un ginecolog sa-i dea niste anticonceptionale nu pentru a face fara prezervativ(nu risca) ci ca ii regleaza ciclu si are si alte beneficii...

Succes! happy

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Prezervativul nu protejeaza 100%, mai ales ca voi nici nu l-ati folosit corect. Asadar exista un risc de sarcina. Totusi, cel mai probabil intarzierea se datoreaza faptului ca organismul ei (de fetita de 15 ani) nu este pregatit pentru sex si a reactionat prost (ca dupa un viol). Este important sa-si faca un test de sarcina si sa se duca cat mai repede la ginecolog. La varsta ei sexul este foarte periculos si, daca nu e sarcina, intarzierea poate semnifica ceva grav. De altfel, e greu de spus ce e mai rau: o sarcina sau o boala, data fiind ca doar un copil.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Ai ''mai dat de vreo 2 ori in ea'' fara prezervativ?!

Daca da, felicitari, vei fi taticwinking

Daca nu, atunci ii intarzie de la vreo raceala sau sta ea stresata!

| mihaela_7412 a răspuns:

Pai daca zici ca prez au fost in regula nu vad cum sa fie
dar stii kdn te gand prea mult la asta ai senzatia ca, chiar esti si ai si simtome si nu stiu ce, nu are cum dar e mai bine sa luati un test ca sa fiti imi siguri ca nu se stie voi stiti cum a fost si ce ati facut eu zic ca nu are cum dar e posibil