| Delicium a întrebat:

acum 2 saptamani eu si prietena am decis sa facem dragoste. Am folosit prezervativ, nu am ejaculat in ea. Ea era virgina, dupa contactul sexual, am verificat prezervativul de 2 ori, nu a curs nimic, iar a 3-a oara l-am umplut cu apa, si incepea sa picure putin, am zis ca poate e de la greutatea apei. A 2-a zi a inceput sa doara stomacu, greturi..am zis ca poate e ca nu manca prea mult, fuma, si ca era stresata ca plecata din tara. A facut un test de sarcina si a iesit pozitiv..am zis sa asteptam pana ii vina ciclu. A ajuns unde trebuia sa ajunga, mai face si acolo un test de sarinca si ii da negativ, ne-am linistit, dar imi spune ca i-au intarziat probleme 2-3 zile.
Deci poate sa fi ramas insarcinata? Cum am zis nu am ejaculat in ea, a fost protejat.iar prezervativul la primele verifica-i nu a dat semne sa fi fost rupt.

8 răspunsuri:
| Dearscorpion a răspuns:

Buna,e posibil sa ramas insarcinata daca prezervativul era spart, poti ramine insarcinata si sa ai prima luna ciclu, e posibil.Mai faceti un test, succes )

| Delicium explică (pentru Dearscorpion):

Pai la primele 2 verificari nu parea big grin canu a curs sperma :-))

| Delicium explică (pentru Dearscorpion):

De asta zic, ca nu prea spart, nu a curs sperma.

| Alcyon a răspuns:

Cel mai bine e sa mearga frumos la un ginecolog si sa-si faca testul de sange, care-i mult mai clar. Din pacate, prezervativul nu e foarte sigur, prin urmare e bine sa-l folositi impreuna cu o alta metoda contraceptiva: prezervativ si metoda coitului intrerupt si/sau metoda calendarului. Daca e folosit perfect are o rata de esec de 2%. In cazul in care nu-l folositi perfect (nu-l puneti cum trebuie, baiatul nu se retrage la timp din vagin, il tineti in conditii improprii etc.), rata de esec creste destul de mult (cam la 25%). In cazul in care n-ai ejaculat in ea, eu zic ca nu e insarcinata. Dar, cum am mai spus, ar fi bine sa mearga la medic. Si-a inceput viata sexuala, prin urmare are datoria sa mearga regulat la control.

| Blamely a răspuns:

Nu, n-are cum să fi rămas însărcinată, nu vă faceți griji și continuați să vă protejați.

| Hαppiηеss a răspuns:

Daca prezervativul nu era rupt nu are cum sa fie insarcinata.
Simptomele nu apar atat de repede si testul de sarcina se face la 21 de zile de la contactul sexual ca sa iasa un rezultat corect.
Dupa deflorare apar niste schimbari ale organismului si poate de aceea i-a intarziat menstruatia.
Nu cred ca a ramas insarcinata.

| 1cristian1990 a răspuns:

Sunt teste de sarcina expirate care dau rezultate pozitive! Uita-te tot timpul daca e expirat sau nu! Si cumpara dinalea mai scumpe peste 10 lei! Am patit si eu odata asa cu prietena mea! Fetele tot timpul au semne din astea, le doare capu, nu au pofta de mancare, au greturi, etc! Pe prospectul testului de sarcina scrie ca il poti face chiar si in prima zi cand trebuia sa ii vina ciclu! Varianta cu medicu e mai sigura, dar s-ar putea sa trebuiasca sa scoti ceva banuti din buzunar! Eu zic ca nu sunt sanse! Acum depinde cand ati facut-o daca era fertila si prezervativu a avut scurgeri, e posibil! Sunt aplicati pe telfon care iti spune cand sa faci sex si cand sa nu faci, cand e fertila si cand trebuie sa i vina ciclu! metoda calendarului!

| AtIr a răspuns:

Nu are cum sa fie.