| Mirel123 a întrebat:

Am si eu o intrebare asa mai ciudata...Iti poti bloca penisul in vaginul/fundul unei femei daca porti prezervativ?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Exista cazuri in care penisul a fost prins in vagin, dar asa ceva e rar http://adevarul.ro/......index.html

| corbulalbrosu a răspuns:

Fenomenul denumit "penis captivus" se produce extrem de rar si in cazuri cu totul aparte. Iar in cazul folosirii prezervativului presupun ca fenomenul nici nu s-ar putea produce. In intreaga literatura si cercetare stiintifica a respectivului fenomen, un singur caz de penis captivus a fost raportat ca s-ar fi intamplat intre doua fiinte umane, intr-o scrisoare a British Medical Journal din 1980, citand un caz nepublicat din 1947. Deci teoretic in cazul oamenilor pare cel putin de domeniul fantasticului a imposibilului.

| Emilian65 a răspuns:

Uneori este posibil, alteori nu.

| KMaddieK a răspuns:

Nu laughing, eventual doar sa nu intre