| flaviutza a întrebat:

Buna am si eu o intrebare:azi am facut dragoste pentru prima oara, am folosit prezervativul si totusi vreau sa fiu si mai sigura, daca iau anticonceptionale tot de azi au vreun efect? cum se iau? fundita garantat!

Răspuns Câştigător
| Libelle a răspuns:

N-au niciun efect pentru azi
daca ai folosit prezervativ de ce iti mai faci atatea griji?
daca se rupea, sau se intampla s-o faceti neprotejat luai pastila de a doua zi.
asa nu se intampla nimic.
si ca sa iei anticonceptionale, trebuie sa ti le prescrie medicul. oricum acum trebuie sa te duci la ginecolog, dupa ce ai facut-o prima datahappy

2 răspunsuri:
| εїз a răspuns:

Azi, nici atat. Ai folosit prezervativul, nu ai de ce să îţi faci griji.
Doar dacă s-a rupt prezervativul în vaginul tău, asta da, e o problemă, ca să fi sigură, ia un test de sarcină.

| alexandra21_3435 a răspuns:

Draga mea eu iti recomand anticonceptionale, stii de ce? sunt o metoda sigura si scapi de griji daca ai rmas sau nu. poti sa faci dragoste fara griji. daca incepi sa iei de azi mai protejeaza-te o saptamana cu prezervativul pana incep pastilele sa isi faca efectul. pastilele le poti lua de la farmacie, si au prospect si iti zice exact cu trebuie sa le iei.