| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare. care este diferenta dintre dragoste si sex? multumesc:*

Răspuns Câştigător
| BlueDreams a răspuns:

Pai..., a face dragoste inseamna sa faci sex dar cu persoana pe care o iubesti, cu care te simti in siguranta si in care ai cea mai mare incredere. a face sex inseamna satisfacerea unor nevoi dar fara implicare emotionala.

8 răspunsuri:
| VodkaCoca a răspuns:

A face dragoste inseamna a face sex cu dragoste, in timp ce a face sex se rezuma doar la satisfacerea unor nevoi pur biologice.

| vyolycy a răspuns:

Sex faci cu oricine altcine decat persoana iubita, iar dragostea se leaga de niste sentimente, dragoste faci cu iubita/iubitu, sotia/sotu

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Ce imagine dezgustatoare ai :-&.

| bubblesx a răspuns:

Dragostea consta si in pasiune si multe sentimentethinking
iar
sexul =faci asta sa iti satisfaci animalul din tinelaughing)!

| secret_2443 a răspuns:

Sex faci cu ori cine cand ai chef iar dragoste faci numai cu persoana iubita

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sex=ati satisface nevoile fara sa implici si sentimental in asta
dragostea=faci cu persoana iubita, caci implica sentimente si placere mai multa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu. spune-mi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri :*