| anonim_4396 a întrebat:

Care diferenta e intre dragoste si s*x?

Răspuns Câştigător
| monicaangel a răspuns:

Dragostea presupune sentimente, iar sexul presupune numai placeri.

10 răspunsuri:
| mimiwewem a răspuns:

Bună.
Să faci dragoste, e să te culci cu persoana iubită.
Să faci sex, e să te culci cu o altă persoană, dar nu ai sentimente față de ea.
Pa-pahappy

| grab a răspuns:

Delta egal 5 litere.
Bine?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce cenzurezi?
Sex e un cuvant des folosit si normal.
Si diferenta e ca dragostea o faci din iubire adevarat si sex faci pentru ca iti place corpul partenerului.

| Yhugato a răspuns:

Dragoste1=sentiment intens
dragoste2=actiune de a "face copii"
sex1=tipul perosanei (masculin si feminin)
sex2=activitatea de a "face copii"
Acum vorbind de sensurile 2 ale cuvintelor este cam o diferenta care putini o stiu, sex doar daca vrei sa ai senzatiile frumoase si intense, iar dragoste spune mai multe, aici se lungeste preludiul actului sexual si necesita mai multa pasiune si sentimente de la amandoi membrii ai actiunii. FUNDA?

| Charice a răspuns:

Dragostea se face iubind iar s*e se face de placere

| wassyle1994 a răspuns:

Dragostea dureaza mai multhappy

| CGF31 a răspuns:

Dragoste e atunci cand pui sentimente in ceea ce faci si cu cine faci.
Sex e atunci cand o faci fara obligatii... ca buna ziua happy

| Klaus666 a răspuns:

Dragostea o faci din iubire, iar sex cu orice persoana.

| mylife415 a răspuns:

Dragoste faci cu persoana iubita, sex cu toate curvele.happy

| Ruscaa a răspuns:

Simplu.dragoste-sentimente si sexul-fara sentimente