| RalluRaluka15 a întrebat:

Buna am si eu o intrebare... daca ajungi la relatii sexuale cu un baiat si el foloseste prezervativ... cate sanse sunt sa ramai gravida?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Studiile au mai aratat ca prezervativele masculine sunt unele dintre cele mai eficiente metode de prevenire a sarcinilor nedorite (in proportie de 98% atunci cand sunt utilizate corect). Statisticile arata ca, in medie, utilizatorii de prezervative raporteaza o rata a eficacitatii in prevenirea sarcinii de 86%, esecul fiind cauzat de erori in folosirea prezervativului. http://www.sfatulmedicului.ro/Diverse/adevarul-despre-prezervative_12779

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Un prezervativ folosit corect protejeaza pana la 97-98%

| corbulalbrosu a răspuns:

Prezervativul folosit corect asigura, garanteaza o protectie de 96-97%.

| corbulalbrosu a răspuns:

Ar fi indicat sa citesti si materialul : http://www.gandul.info/......-7698265ot

| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine, sansele dea a ramane gravida sunt minime.

| Zuzazozo a răspuns:

Sansele sunt de 2%, asta daca nu se rupe prezervativul.

| cristi10grei a răspuns:

Daca s-a pus bine acel perzervativ si la scoatere nu a curs nimic din el sunt sanse 0 happy

| WolfGhost a răspuns:

Prezervativul e sigur 80%
Deci ai 20% sanse big grin