| 97896 a întrebat:

Buna,am si eu o intrebare
Daca am facut dragoste cu prietenul meu fara prezervativ dar nu mi-a rupt himenul si nu si-a dat drumul in mine este posibil sa raman insarcinata?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Femeia poate sa ramana insarcinata numai daca sunt intrunite 2 conditii strict obligatorii si anume; 1. ) sexul sa fie intretinut in mod obligatoriu intr-una dintre cele 4-5 zile ale perioadei fertile a respectivului ciclu menstrual si 2. ) sperma sa fie ejaculata sau sa ajunga in mod obligatoriu IN vagin. Numai daca sunt intrunite aceste 2 conditii si acest lucru se intampla exact asa cum este specificat, doar in acel caz probabilitatea de a se forma o sarcina devine posibila. Fiindca lipsesc datele necesare efectuarii unei analize si prin modul de prezentare a situatia in aceasta intrebare nu se poate formula un raspuns obiectiv. Se pot formula doar pareri sau presupuneri cu totul subiective lipsite de orice valoare. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu a ejaculat in tine, nu poti fi gravida. Dar, in urma actului sexual avut cu prietenul tau, chiar daca nu s-a rupt himenul, nu mai esti virgina.

| Goete a răspuns:

Prin himen trece soerma si lichidul preejaculator poate contine sperma. Bafta

| Peaceman1 a răspuns:

Nu mai încercați sa faceți fără prezervativ! oameni buni, dacă nu vreți copil și nici îngrijorări, de ce continuați sa o faceți fără? Nu va gândiți la urmări?! DA POȚI RĂMÂNE ÎNSĂRCINATĂ, DIN CAUZA LICHIDULUI DE DINAINTEA SPERMEI, NU IN PROPORȚIE MARE, DAR EXISTA ȘANSE. PREZERVATIVELE BUNE SUNT DE LA 10 lei in sus, folosește, pentru binele tau, îmi pare rau dacă a sunat ca sunt rea