| Chocheta a întrebat:

Bună, am și eu o întrebare dacă ma puteți lămuri. De fiecare data când am contact sexual neprotejat cu finalizare, mai rămân în pat alături de soțul meu vreo 10 - 20 minute iar când ma ridic începe sa curgă un lichid alb, oare aia se poate sa fie spermă? Adică ma refer ea curge și mai rămâne ceva acolo pentru a rămâne însărcinată?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru a ramane insarcinata este suficienta 1 singura picatura de sperma, care are oricum cateva milioane de spermatozoizi, tu avand nevoie de unul singur spermatozoid, care-i sanatos si puternic sa poata penetra membrana ovulului, si sa-l fecundeze NUMAI CAND tu esti la ovulatie.

https://totuldespremame.ro/......-masculina

https://www.planificaneprevazutul.ro/......re-sperma/

| Chocheta explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc frumos ????

5 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Da,este sperma.

| Goete a răspuns:

Curge si mai ramanewinking

| Willis a răspuns:

Păi da. Normal că îți curge, dar mai rămâne puțin în interior, dacă nu te speli imediat.

| 69GRIMMJOW69 a răspuns:

Normal ca e sperma