| deaa90 a întrebat:

Buna am si eu o intrebare de la ce se produce sculamentul, si in cat timp iti dai seama de simptome si care sunt acelea atat la baieti si cat si la femei

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se numneste blenoragie sau gonoree, este o infectie transmisa sexual produsa de o bacterie numita gonococ (Neisseria gonorrheae). Simpomele apar la 1-14 zile de la infectare, uneori un pic mai tarziu.
La fete: mancarimi, dureri, usturimi la urinare, dureri in abdomenul inferior, scurgere alb-galbuie, abundenta, mirositoare.
Barbatii pot fi asimptomatici (dat contagiosi) sau pot prezenta usturimi si dureri la urinare si o scurgere cu aceleasi caractere la nivelul penisului.

| deaa90 explică:

Dar daca eu nu am aceste simptome si el da numai ca a fost cu in jur de o saptamana inaintea mea cu o alta fata e posibil sa fi luat si eu el sustine ca de la mine dar eu nu am aceste simptome

| deaa90 explică:

Dar daca eu nu am aceste simptome e posibil sa fi luat de la mine, in jur cu o saptamana inaintea mea a fost cu o fata dar el sustine ca e de la mine... dar eu nu am aceste simptome sigura care o am e scurgerea alba nu abundenta normala