| Andrewwwbb a întrebat:

Buna fetelor/băieți, am o întrebare cum se produce squrtingul?

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

În două cuvinte: cu talent.

| helpforyou a răspuns:

"Squirting-ul s-a transformat într-o adevărată provocare pentru cupluri. Cu toate acestea, multe femei decid să experimenteze singure, prin masturbare."

https://dozadesanatate.ro/ce-este-squirting-ul-si-cum-sa-l-obtii/

| helpforyou a răspuns:

Squirting-ul, cunoscut si sub numele de ejaculare feminina, este o eliberare de lichid prin uretra in timpul orgasmului sau in timpul excitatiei sexuale. Acest lichid poate varia ca si cantitate si poate fi transparent sau opac.

Exact cum se produce squirting-ul este inca subiectul unor studii si discutii, dar se pare ca acesta ar fi produs de contractiile musculare ale zonei pelviene, care sunt controlate de glanda Skene (sau parauretrale) si vezicii urinare. In cazul in care aceasta glanda si vezica urinara sunt pline cu lichid, acestea ar putea fi eliberate prin uretra in timpul orgasmului sau excitatiei sexuale intense.

Squirting-ul nu este o practica comuna la toate femeile, si unele femei pot avea mai multa dificultate in a-l realiza sau chiar sa nu poata realiza deloc, acest lucru este considerat normal.