| anca_1000 a întrebat:

Buna am si eu o intrebare de la ce varsta poti lua aniticonceptionale? si daca ai o varsa mai mica ce riscuri sunt? va rog frumos ajutati-ma am nevoie de un sfat sigur cei care stiti va multumesc

Răspuns Câştigător
| niko a răspuns:

Pai daca vrei sa iei aniticonceptionale iti trebuie prescriptie medicala. Ar trebui sa faci niste analize de sange pentru a afla care sunt mai potrivite pentru tine... Dar reactiile adverse sunt neplacute... Ingrasa, dau sangerari intermenstruale etc.
Si ca varsta nu ti le recomand de la o varsta mica gen:13-16 ani pentru ca atunci in corp au loc cele mai multe schimbari.
Si totusi daca vrei sa te dezvolti fizic incearca la un medic nu strica un control ca sa stii sigur ce ti se potriveste
Sper ca ti-am fost de ajutor.
P'pa:*

2 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Pai nu e o varsta anume. Ac se iau si pentru a regla menstratia si se pot lua si la 13 ani. Riscurile sunt :ingrasatul si crsterea parului pe fata. Din cate stiu. Totusi ar trebui s mergi la ginecolog sa ti le prescrie nu lua dp auzite ca poti avea mari probleme!

funda:X?

| kimora_8189 a răspuns:

Mergi la medic anticonceptionalele se prescriu de medic, special pentru tine