| ruxandraaaaioanaaaa24 a întrebat:

Buna! Am si eu o intrebare; este exclusiv adresata fetelor, dar, daca vor, pot raspunde si baietii.
V-ati gandit vreodata (fara sa fiti ingamfati sau excesiv de laudarosi cu voi insiva) ca sunteti destul de draguti, ma rog, si ca cu toate astea nu aveti prieten, iar alte persoane de la voi din clasa/din scoala/din liceu au prieten si totusi nu sunt prea draguti(spun asta fara urma de rautate, invidie sau altceva)? Si daca da, ce ati incercat sa faceti? Ce sfaturi mi-ati da intr-o astfel de situatie?

Răspuns Câştigător
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Baiatul potrivit va veni si el la momentul potrivit!

Cu cat cauti mai mult cu atat n-o sa gasesti pe cineva!

Poate baietii te considera mai ingamfata sau inabordabila, ca altfel nu se explica!

Fi mai deschisa si vorbareata!

16 răspunsuri:
| Rukhsandra a răspuns:

Da big grin
de multe ori colege sau amice mai putin dragute au prieteni si eu in momentul asta n-am...
si chiar nu inteleg sad de ce? cu ce sunt mai bune restul' fata de mine? straight face

| anonimaa a răspuns:

Pai dalaughing adica si mie mi s-a intamplat de multe ori si spre rusinea mea am incercat sa ma bag in acea relatie doar ce ciuda ca stiam ca baiatul acela este prea bun pentru tipa X. poate este si putina invidie adica cred ca asta este baza problemei tale dar in orice caz nu face ce am facut eu fiindca atunci poate am fost orbita de gelozie si am stricat o prietenie buna si pana azisad
fundita?

| paramore a răspuns:

Adica u crezi asta despre tine sa inteleg...nu stiu cum o fi ca eu nu am patit asa ceva, dar oriqm, pe un baiat nu il atrage numai fizicul la o fata, ci si caracterul, deci...trebuie sa ai si un caracter plaqt nu doar fiziculwinking

| Yang a răspuns:

Draga mea frumusetea unei persoane nu sta numai in aspectul exterior.Presupun ca vorbesti de tine ca esti o persoana draguta dar totusi nu ai ceea ce alte persoane mai putin dragute au cum ar fi un prieten nu? Acele persoane au alte calitati, sunt mai dezinvolte, tu chiar daca te consideri o persoana draguta totusi nu ai o parere asa buna despre tine as spune sa nu gandesti negativ ci pozitiv.Presupun ca esti timida, pui capul in pamant cand treci pe langa cineva nu trebuie sa faci asa.Nu ai nimic in minus fata de alte persoane, intra in vorba cu alte persoane, ca amici nu trebuie sa iti doresti un prieten, vorbeste cu baietii ca amica asta este inceputul toate relatiile au pornit sau pornesc asa.Mai intai vorbim despre prostioare, chestii banale, apoi trecem la altele mai serioase iar in sfarsit ne dam seama ca ne place respectiva persoana sau nu.Trebuie sa fii mai deschisa, mai increzatoare in tine si mai ales nu trebuie sa te compari cu nimeni

| stefangeles a răspuns:

Si eu am aceiasi dedumerire dar sincer mi se falfaie daca cilalti, mai urat ai pretene si eu nu, ma bucur de afectiunea amicilor big grin si nu duc lipsa de dragoste

| stefangeles a răspuns:

Scz de greselile scrierii, sunt mai analfabet uneori big grin... si da era nedumerire.

| ruxandraaaaioanaaaa24 explică:

Barbie...
Eu nu vorbeam de frumusete doar ca aspect, ci frumustetea atat interioara cat si exterioara.
Si, cum am mai zis, nu am vrut sa par ingamfata sau aroganta in ceea ce am spus.Si sa stii ca am destul de multa incredere in mine.

Stefangeles...
Nici eu nu duc "lipsa de dragoste" daca se poate spune asa, era doar o nedumerire sa zicem laughing.

Roza...
Ma refeream la "frumusete" ca un element complex... adica o fata dulce, simpatica, inteligenta, de treaba, sincera, sociabila etc... o persoana care are cei 7 ani de acasa. Nu vorbeam despre o frumusete artificiala si neinsemnata.

Răspuns utilizator avertizat
| alexandru_4652 a răspuns:

Mmmm. trebuie sa actionezi. happy... fa primul pas... sau atragei... vino imbraca mai atragator. [ colanti chestii de genul] si va merge precis.

| ~♥~da'mi un motiv sa te iubesc~♥~ a răspuns:

Salut andra! ma aflu in aceeasi situatie rolling eyes. Sfatul meu ar fi sa asteptihee hee toate vin de la sine. Nici eu nu stiu ce sa fac :-P pentru ca de obicei ies cu multi baieti, dar nu sunt impreuna cu nici unul. Am avut cativa prieteni, dar cea mai lunga relatie a fost de 4 luni. O sa avem si noi stai linistita.big grin Nici eu in momentul de fata nu am oh go on dar aproape tot timpul ies cu baieti, poate poate intr-o zi o sa am si un prieten. Eu zic sa astepti probabil viitorul tau prieten o sa apara cat de curand. un pupic mare si baftakiss

| medgirl a răspuns:

Da, s-a intimplat cu putin timp in urma. xD dar putin din alta cauza.totusi,problema e aceiashi. dar uite ca eu nu am prieten pentru ca nu vreau, ma refer ca c-am des ignor doritorii, prefer sa fiu singura la moment si in viitorul apropiat!

| Cromasston a răspuns:

Da, m-am gandit la asta... dar stiind ca nu sunt genul de persoana care sa stau cu cineva doar pentru ca e la moda sa ai prietena, cred ca va veni momentul cand voi cunoaste o persoana cu care sa incep(din nou)o relatie!

| superwoman a răspuns:

Stiu, am aptit. o si eu blushing
Si cred ca mi.am dats eama, pentru. unii baieti conteaza si frumusetea interioara, altii cred ca fetele frumoase sunt destul de ingamfate si prefera sa aleaga o fata nu chiar urata dar destul de dragutsa, care sa fie sigur ca il va iubi.

| 1235678907452352 a răspuns:

Pai tu daca esti fumoasa visezi sa ai un baiat frumos pe placul tau cu care sa nu te faci de risine...nu cred ca unii baieti nu iti cer prietenia pe mess si din astea. de ex mie imi cer multi baieti pe mess prietenia dar ei arataoh go on...si la cina ma uit eu nu-i de nasul meuhappy. dar mai astepthappy
Succes in continuarehappy:*

| Barbie_6587 a răspuns:

Hmm. Te referi cumva ca tu ca persoana esti o fata frumoasa, insa nu ai un baiat asa cum ti-l doresti tu? iar o alta fata care nu e chiar frumoasa happy insa are un baiat super ok din toate punctele de vedere?
Si eu m-am gandit de multe ori la asta dupa ce o fosta relatie de-a mea s-a destramat dupa un an de zile, atunci cand el m-a inselat cu o fata urata chiar pot spune happy. Desi de la mine avea totul.
Sa stii ca nu trebuie ca tu sa-l cauti pe "Fat Frumos" happy. el vine singur la momentul potrivit. Incearca sa fii mai sociabila, iesi cu diferiti baieti amical la suc, eu stiu happy.
Odata ce tu te consideri o fata frumoasa nu exista sa nu ai macar un singur admirator. Din intrebarea ta, imi dau seama ca nu ai asa de multa incredere in propria persoana, asa?
Chiar mai mult de-atat nu stiu ce-as putea sa zic, dar nu dispera. tongue

| pIsIcUtzA PuFoAsA a răspuns:

Dasi eu am aceeasi parere. Sfatul meu este sa stai si tu cu cei imi populari ca sa devii si tu observata sau daca nu vrei poti sta linistita va veni si clipa in care tu vei fi cea frumoasa si cea populare trebuie doar sa stii sa et respecti si sa te pretuiesti pe tine unsuti ai incredere in tine :d