| Lara_7638 a întrebat:

Eu si prietenul meu am incercat sa facem sex, eu eram virgina. La inceput totul a fost mai mult o joaca si nu avea prezervativul pus, a incercat sa ma penetreze dar m`a durut prea tare si s`a oprit. Apoi, si-a pus prezervativ dar nu a reusit sa ma penetreze din cauza durerii. Si acum intrebarea : nu stiu daca mi s`a rupt himenul, dar stiu ca lichidul seminal poate contine spermatozoizi, pot ramane insarcinata? raised eyebrows

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, poti, dar daca penetrarea nu a avut loc, riscul este foarte mic.

| unnimeni a răspuns:

@AlndChocolate, acel lichid contine suficienti spermatozoizi ca sa te trezesti cu un bebe, desi in cazul vostru sansele sunt aproape 0.
Cel mai bine, un test de sarcina, sa poti sta linistita.
Altadata, daca tot simtit ca va ia valul, acordati mai multa importanta preludiului.
Bafta!

| Rebecca a răspuns:

Daca au trecut mai putin de 48 de ore, eu zic sa iei pilula de urgenta de dupa. E normal sa te doara, dar nu inteleg de ce asa de tare. Nu erai destul de excitata poate. Data viitoare folositi un prezervativ cu lubrifiant. Bafta

| mihaela_7412 a răspuns:

Nu are cum trebuia sa iti curga sange altfel nu ai cum nu te mai gandi la bebe ca iti va fi greu si vei avea o stare najpa si parca ar fi adevarat

| AlndChocolate a răspuns:

Deci sperma nu iese daca nu faceti sex mai mult
acel lichid pre-spermatic contine soermatozoizi, dar nu sunt atat de puternici ca sa ramai insarcinata
iar in legatura cu himenul...se poate sa nu se rupa din prima.
daca se va rupe iti va curge cateva picaturi de sange, dar sa nu te sperii si sa stii ca sunt de la himen
succes;*

| J0hn a răspuns:

Contin spermatozoizi dar cel mai sigur ar fi sa iti iei un test de sarcina si data viitoare sa o faceti cu prezervativ! ai grija. b-)