| anonim_4396 a întrebat:

Exista riscul sa raman insarcinata daca la primul contact sexual s`a rupt prezervativul? Nu sunt sigura. Dar am auzit ca multor fete li s-a intamplat. In plus a doua zi mi-a iesit niste pete rosii pe corp.

3 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Normal ca exista posibilitatea, mai ales daca a ejaculat.Trebuia sa iei pastila de a doua zi!
Acum, mai ramane sa te rogi si sa iti faci un test de sarcina!

Cat despre petele rosii...nu am idee ce legatura ar putea sa aiba!

| Cătălina a răspuns:

Nu au legatura petele rosii de pe corp cu problema prin care treci tu.Sa stii ca exista un risc, si inca unul foarte mare sa ramai daca prezervativul s-a rupt. Fa un test de sarcina daca menstruatia iti intarzie, iar pe viitor fiti mult mai precauti.Mult succes.

| pacalici a răspuns:

Ma nu-s ca si mie mi-sa antamplat sa mi se rupa prezervativul si sa fiu sigur ca nu ramane am luat de la farmacie "pilula de a 2 a zi' sau cum se numeste ca nu mai stiu. Dar nu cred ca poti sa ramai asa repede asa ca mai bine ia-ti un test de sarcina si vezi