| Toma_Gabi_1999 a întrebat:

am si eu o intrebare: ieri am făcuț cu prietena mea sex neprotejat ca nu a vrut cu prezervativ ca a zis ca ea nu simte nimic! Si nu a durat mai mult de 3 minute si simțeam ca îmi dau drumul si ca urinez... de ce, nu stiu! Am întrerupt contactul sexual de urinat tot nu am urinat dar din penis curgea cate puțin acel lichid preejeculator! Ce pot face pot administra pastila de a 2 zi? Si cam cat costa?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabilitatea de a se forma o sarcina in urma unui act sexual neprotejat depind de 2 factori si anume : 1. ) Daca sexul este intretinut in PERIOADA FRTILA a ciclului menstrual si 2.) Daca partenerul are suficienta experienta si are capacitatea de a-si controla 100% procesul deejaculare. Este suficient ca din cauza excitatiei intense aparute de regula in momentul intretinerii sexului de dezvirginare, sa "scape" chiar o cantitate infima de sperma in vagin, si in acel moment partenera sa fie in perioada fertila a ciclului menstrual. In concluzie probabilitatea de a se forma o sarcina poate fi mare DOAR daca sexul a avut loc in PERIOADA FERTILA si doar in aceasta situatie se foloseste pastila de a 2-a zi. Cel mai bine ar fi sa fie folosita doar la indicatia medicului ginecolog. Sanatate!

| Toma_Gabi_1999 explică (pentru corbulalbrosu):

Nu era intr- o perioada fertila cu 2 zile înainte i s-a terminat menstruația! Mulțumesc mult!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Toma_Gabi_1999):

Inseamna ca sexul a avut loc probabil in ziua a 4-a, in ziua a 5-a, a 6-a, insa inainte de ziua a 9-a sau a 10-a a ciclului menstrual. In orice caz trebuie sa stii ca in perioada primelor 8-9 zile ale ciclului menstrual (intotdeauna se numara incepand cu prima zi de menstruatie), probabilitatea de a se forma o sarcina este de maxim 3-5% in cazul in care ajunge SPERMA veritabila in vagin, si de doar 1-3% in cazul in care ejacularea se face in exteriorul vaginului. In aceasta situatie folosirea pastilei de a 2-a zi ar fi ABSOLUT INUTILA, reprezenta o crasa IRESPONSABILITATE si doar un IMBECIL ar folosi asa ceva.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Google translate, ce e iri ma?

| Camelliess a răspuns (pentru RAY):

Ieri

| Oana92 a răspuns (pentru RAY):

Eh, asta e nimic. Ce inseamna "dar din penis curbez cate puțin acel lichid "? laughing

| RAY a răspuns (pentru Oana92):

Google transtale dar in ce limba ca nu stiu?

| LoveSleep a răspuns:

Administrează-i-o liniștit.
Pastila, de pastilă zic.