| Alexucccccaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Am si eu o intrebare mai ales pentru fete. Cum e cand faci prima data dragoste, simti ceva placere sau doar durere?
Mentionez ca acum vreo 2 saptamani a venit prietenul meu la mine si stateam in pat, a inceput sa ma sarute sa imi bage mana sub bluza si sa imi dea semne ca vrea sa facem dragoste, si eu am vrut si am inceput sa ne dezbracam totul a fost perfect pana la momentul ala cand a intrat doar varful si mie imi venea sa plang de durere, ne-am oprit si nu am m-ai facut nimic. Ieri la fel s-a intamplat, nu stiu ce sa mai fac... De ce ma doare asa taresad? vreun sfat ..Multumesc!
Si fara bataie de joc va rog, dau funda!

Răspuns Câştigător
| IngerCazator a răspuns:

Buna! Si pe mine prima data m-a durut ingrozitor, la fel cum zici tu imi venea sa plang de durere... Si chiar si a dua si atreia oara m-a durut dar nu asa de tare...
Dar acum cand fac cu prietenul meu dragoste simt placere, si mereu simt nevoia sa o fac happy
Chiar daca o sa te doara incearca... dupa aceea o sa-ti vina sa urli de placere nu de durere happy

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
e normal sa doara, iar daca varsta este micuta, doare si mai mult, la inceput simti durerea si nu e loc de placere..asta vine mai tarziu.dar daca ai zice ce varsta ai, raspunsurile ar fi mai ample.
O zi bunahappy

| Fatamuntilor a răspuns:

Probabil esti foarte micuta si tu nu esti pregatita.
Se prea poate sa nu fii relaxanta, iar actul sexual s-a produs fara preludiu.

E de preferat si recomandat sa cel putin 17 ani si jumatate pentru sex.Atunci eu cred ca vei fi mult mai pregatita si relaxatata.

| Alcyon a răspuns:

Daca ai sub 17 ani, e bine sa mai astepti, sa te mai coci putin. Referitor la intrebarea ta, raspunsul meu este ca doare. Si nu doar prima oara, ci si la urmatoarele 4-5 partide. Vaginul tau inca nu este elastic si, ca orice muschi nefolosit, are nevoie de antrenament. Iar asta dureaza. Esti sigura ca asta e ce-ti doresti? Sa stii ca una-i pettingul, si alta-i actul sexual. S-ar putea sa ai o mica deceptie. Daca prin masturbare, ajungi usor la orgasm, nu la fel e si cand faci sex. Daca baiatul n-are experienta n-o sa-ti prea placa. Si-n plus o sa ai bataie de cap si cu metodele de contraceptie, posibile BTS-uri etc.

| AlinNxD a răspuns:

Depinde si de baiat daca stie cum sa te ea..adika daca are experienta

| NicoleTheona a răspuns:

Te doare pentru ca ti s-a rupt himenul. Logic laughing Daca habar n-ai nimic despre sex, de ce te-ai mai apucat?!

| Patricia_Mihaela_1999 a răspuns:

Pentru ca nai m-ai facut-o cu nimeni. happy