| Alla1299Inna a întrebat:

Am si eu o intrebare, mai bine zis o temere. Ieri am avut contact sexual cu iubitul meu, logic, cu prezervativ. La sfârșitul actului ( a ejaculat, dar in interiorul prezervativului) prezervativul a alunecat putin de pe penis, dar nu s-a desprins de tot. A rămas o parte pe penis si o parte atârna in jos. Nu părea rupt sau deteriorat in vreun fel. Problema mea este faptul că el își făcea griji sa nu fi curs cumva sperma...eu nu cred ca ar fi posibil din moment ce prezervativul a rămas pe,, el". Ma puteti ajuta va rog? Ce spuneti? Ar fi posibil sa se fi intamplat ceva neprevăzut?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Atat posibilitatea cat si probabilitatea de a se scurge sperma din acel prezervativ este de la extrem de mica la imposibila, fiindca in realitate (si de fapt) prezervativul in continuare a ramas in cea mai mare parte bine fixat de/pe penis prin inelul de cauciuc existent la capatul sau. Se poate aprecia si considera ca practic intr-o astfel de situatie NU se poate intampla ceva rau si/sau neprevazut si nedorit. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Stati linistiti, nu s-a intamplat nimic grav ca sa ramai gravida.

| Gofigi a răspuns:

Nimic stai liniștită

| DaniGl a răspuns:

Nu este cazul sa aveți temeri