| kidholina a întrebat:

Am si eu o intrebare mai dificila...Acum o saptamana am intretinut relatii sexuale prima data cu prietenul meu.Si presupunem ca s-a rupt prezervativul.Sar putea sa raman insracinata? si in plus a doua seara mi-au aparut niste pete rosii pe corp.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu presupunem ca s-a rupt, trebuie sa stii sigur daca s=-a rupt sau nu fiindca orice barbat il verifica atunci cand il scoate. Daca nu s-a rupt, riscul de sarcina e minim, neglijabil. Daca s-a rupt, atunci riscul este mai mare, dependent de perioada ciclului menstrual in acre te gaseai. Petele rosii de pe corp nu au absolut nici o legatura cu o eventuala sarcina, sunt cu totul si cu totul altceva.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De ce presupui?
S-a rupt sau nu?
Dacă nu te aflai în perioada de ovulaţie sarcina nu are cum să apară. Petele de pe corp indică o alergie care poate fi de la contactul cu lenjeria de pat, este foarte puţin probabil să faci alergie la prezervativ. Consultă un dermatolog.
Pa, pa.

| catthshshshs a răspuns:

Daca ati folosit prezervative de proasta calitate ma gandesc ca este posibil. La minim 21 de zile de la acest contact, fa un test de sarcina ca sa fii sigura.

| Musiclove18 a răspuns:

De ce presupui ca s-a rupt prezervativul?thinking ti'a zis el? sau ai vazut tu? ca e o mare diferenta numai daca "presupui". Bun sa zicem ca s-a rupt ar putea fi ceva riscuri.Nu uita ca si ejacularea precoce contine spermatozoizi, deci chiar daca nu ejaculat in tine (iarta'mi poate exprimarea vulagara:*) exista ceva sanse ca sa fii insarcinata.Nu vreau sa te sperii dar cel mai bine e sa fii sigura ca, chiar s-a rupt si cat mai repede. Daca da, atunci recurgi la pilula de a2a zi.Succes draga mea:*sa speram ca nu va fi cazul tauhee hee >big grinbig grin

| ☣ JoHNnY ☣ a răspuns:

Pai daca presupui bine si s-a rupt prezervativul si el a ejaculat in tine sunt mari sanse ca sa ai un bebe. Petele nu sunt din cauza ca tiai inceput viata sexuala, poate ai facut vreo alergie.

| brusli a răspuns:

Pai vei ramane insarcinata si e posibil sa iei si o boala venerica. Acum nu cred ca de la o boala ai petele rosii ci ai putea fi una din putinele nefericite care sunt alergice la sperma sau latex! Consulta un medic IMEDIAT!

| kidholina explică:

Pai mie mi-a spus el.ptc dupa ce mi-au aparut petele alea pe piele el a cautat pe net si a citit multe cazuri in care prima data sa rupt.pai cred ca era durex