| anonim_4396 a întrebat:

.Am si eu o intrebare mai intima asa Am cateva zile de cand ma ustura putin asa la intrarea in vagin am o stare de discomfort nu stiu cum sa o explic, ma simt aiurea si chiar daca ma spal tot nu imi trece... Ce ar putea fi? Va multumesc anticipat

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sper sa ma insel dar cred ca e infectie si nu o sa ti treaca fara tratament degeaba te tot speli[am trecut si eu prin asta si stiu ce zic]

| Dia95 a răspuns (pentru mona):

Ce fel de tratament? multumesc

| mona a răspuns (pentru Dia95):

Tratamentu il da medicu, mie m i-a dat metronidazol ovule si pastile si si au facut efectu

| Sweete a răspuns:

Pai, ar putea fi un fel de iritatie.Cand te speli, nu folosi gel de dus, sapun lichid sau chiar normal, pentru ca de la asta s-ar putea ca ai acea usturime. Exista sapunuri lichide, speciale pentru zonele intime. Sper ca te-am ajutat~!

| yooo123 a răspuns:

Daca esti la inceput adica acum ti ai inceput viata sexuala asa e normal sa fie! Am patit si eu aveam o usturime si ma simteam aiurea chiar daca ma spalam sau chestii! Nu iti face griji e ceva normal! Dar daca vezi ca nu iti mai trece mergi putin la ginecolog si vezi ce poti avea! Succes :*

| Dia95 a răspuns (pentru yooo123):

Da, luna trecuta am inceput :-s viata sexuala, deci asta e, muuultumesc..ma ingrijoram :*:*

| Lia09 a răspuns:

Poate ai purtat niste tampoane sau absorbante zilnice care nu ti-au priit. Incearca sa te uiti in zona aia sa vezi daca e iritat. Evita gelurile, sapunurile parfumate. Ai putea sa-ti faci putin ceai de musetel sa aplici in zona respectiva, poate mai trece!