| oana1 a întrebat:

Bună, am si eu o intrebare, o prietenă ar vrea sa il faca pe prietenul ei si tatăl fetiței ei sa o ceară de soție și intrebarea e ce trucuri sau o modalitate sa il convingă să o ceară de soție? Si precizez ca sunt împreună de 3 ani si cu fata de 2 luni

10 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Niciodată, dar niciodată o fată nu cere un bărbat în căsătorie, mai ales dacă au un copil comun, căci se cheamă șantaj și poate fi caz penal.
Singurul lucru care poate fi făcut de fată, este doar să vorbească cu o rudă apropiată de cei doi, pd care să o roage să vină în vizită la cei doi, iar întâmplător să îi întrebe dacă atunci când fac botezul fetiței, fac și nunta!
Dar, repet o rudă, nu părinții lor!
Atunci, se va putea afla un răspuns din partea lui!
În rest, ca și ceilalți membri care au răspuns, ce ați avut în cap, dacă el nu v-a cerut de soție, nu a dat semne că vrea căsătorie, să păstrați sarcina? Chiar nu v-ați gândit la viitorul apropiat, când el v-ar putea lăsa singură cu copilul?
Nu sunteți singura care șantajează, fără să se gândească la consecințe!
Nu mai suntem în epoca de aur, când era interzis avortul, nu existau mijloace de protecție, prevenire!
În concluzie, suportați consecințele unei decizii nesăbuite!

| Andreeush a răspuns:

Dacă nu a făcut el acest pas, mai ales că au un copil nu știu ce ar putea face.

| Sofer a răspuns:

Da te-ai gândit ca poate ii place asa cum e? Fără căsătorie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai gandit ca barbatul asta NU crede in casatorie si ii place concubinajul? Daca obligi pe cineva sa faca ceva impotriva vointei lui nu se va ajunge la lucruri bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa tineti voi un barbat aproape prin a-i turna un copil? Da ce sunteti disperate dupe el? Daca nu te cere aia e! Nu e capat de lume. Nu stiu la ce "trucuri" iti trec prin cap dar persoana aia e diabolica. O femeie obsedata dupa un anumit barbat se cheama bolnava. Nici nu merita sa fie ceruta de respectivul. Ala merita ceva mai bun si nu o disperata ce vrea neaparat sa fie ceruta. Ar face si un copil pe ascuns dar ar fi necesar pentru a primi inelul. Imi e sila!

| 90210 a răspuns:

Daca n-a luat-o pana acum...n-o mai ia. De ce faceti copii cu barbati cu care nu sunteti casatorite...nu stiu!

| anonim_4396 a răspuns (pentru 90210):

Femeile/fetele cred ca daca faci un copil pot pastra barbatii mereu langa ele, "de dragul copilului" nevinovat. Copilul a ajuns obiect de santaj emotional: "Bine, divorteaza dar nu mai vezi copilul!"

| 90210 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta este cea mai mare prostie! Nu-i faci rau decat copilului. Hai sa ne asiguram ca suntem in relatii sanatoase in care ambii parteneri vor un copil! Sunt femeie si n-as incerca niciodata sa tin un barbat langa mine pentru copil! Exista metode contraceptive.

| Lule a răspuns (pentru anonim_4396):

Santaj? Puneti-va prezervativ "barbatilor", daca nu stiati povestea cu barza nu e adevarata. Normal ca vrea sa se casatoreasca ca-i si copilul lui nu doar al ei, trebuie sa aiba amandoi grija de el, mai "asumatilor".

| Lecorbusier a răspuns:

Trucul este sa se duca frumos la el sa il intrebe ce parere are sa se casatoreasca in viitorul apropiat.va asteptati sa vi se puna totu pe tava fara sa comunicati cu parteneru pbn