| MrsVamp a întrebat:

Hei. Eu si prietenul meu suntem impreuna de mai bine de un an, iar asta ar fi trebuit sa fie al doilea nostru revelion impreuna, insa el vrea sa-l faca cu tatal lui (parintii lui fiind despartiti, nu a facut niciodata revelionul cu tatal lui si a zis ca si-ar fi dorit de 2 ani sa-l faca). Tatal lui sta cu noua lui sotie in alt judet si de asta nu stiu daca am sa pot merge si eu.
Intrebarea e, sunt eu prea obsedata daca vreau sa fac revelionul cu el? Adica, mie mi se pare o normalitate sa-l faci cu partenerul tau, dar el imi zice ca sunt cam obsedata de el fiindca stam impreuna cam tot timpul si nu i se pare mare chestie ca vrea sa faca un revelion cu tatal lui.

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Te inteleg si pe tine si pe el, dar nu e mare drama daca vrea si el intr-un an sa faca revelionu fara tine.

| RAY a răspuns:

De ce nu mergi cu el, nu vad de ce nu pe bune, si tatal lui s-ar bucura

suntserios
| suntserios a răspuns:

Revelionul e totusi o conventie sociala, nu e nicio ocazie speciala pentru un cuplu. daca e sa fiti impreuna o sa mai prindeti revelioane

| Holiday a răspuns (pentru suntserios):

Daca ala se duce la tac-su, aproape sigur vor mai prinde revelioane, dar nu impreuna. Si pe buna dreptate. laughing
Pana la urma, sa fim seriosi, Revelionul e despre distractie, iar daca el se distreaza bine cu tac-su, atunci sa-l lase cu treaba lui. Ce naiba, daca tot vrea sa intareasca relatia tata-fiu, n-a avut timp tot anul, se trezi tocmai de revelion.

| Andreeush a răspuns:

Are dreptate oarecum, dar ar fi putut sa ii spuna tatalui sau ca te aduce si pe tine.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Dupa ce ca il sufoci tot timpul, nici macar o sarbatoare nu-l poti lasa sa-si petreaca cu familia? Da, are dreptate, esti cam obsedata si dependenta de el. Nici mie nu mi se pare mare chestie. Daca esti cu o persoana nu inseamna ca trebuie sa fii codita lui peste tot.

| Plato a răspuns:

Cati ani aveti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are dreptate. Eu admir baietii care au rabdare cu fete ca tine laughing.

| ZukiAndreea204 a răspuns:

Iti recomand sa il lasi revelionul asta sa si-l petreaca alaturi de tatal lui daca asta isi doreste, daca ai zis ca nu a facut niciodata revelionul cu tatal lui ti-as recomanda sa il lasi sa se duca la el deoarece daca se enerveaza ca te tii dupa el (vreau sa precizez ca nu ma refer ca va face ceea ce voi zice eu, ma refer doar la ce se poate intampla in cazul tau) poate ajunge sa iti dea papucii.

Bafta!