| ingerasumorti a întrebat:

Buna :* Am si eu o intrebare tongue...As vrea sa merg la ginecolog straight face da nu cu maicamia straight face As putea merge cu o prietena care are peste 18 ani? sad Care nu face parte din familie? pls astept rasp! sad sad

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, legea prevede expres ca minorele trebuie insotite de un parinte sau un tutore legal care isi poate asuma responsabilitatea privind starea de sanatate, manevrele invazive si riscurile la care este expusa minora.

| theodoraafi a răspuns:

Nu trebuie sa mergi neaparat cu un major. poti merge si singura

| Cristina788 a răspuns:

Nu sunt sigura, s-ar putea sa nu te primeasca. Normal eu stiam ca daca nu ai implinit inca 18 ani, trebuie sa mergi la ginecolog obligatoriu cu cineva din familie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Medicul va trebui sa fie extrem de obtuz sa obiecteze ca nu esti cu mama si esti cu o prietena.
dat fiind ca te mai si numesti ingerasumorti eu itti doresc sanatate happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti merge.eu una asa Zic.eu am fost cu mama ca nu aveam cu cine.insa am vaZut acolo o fata cu prietenul ei.nu cred ca era majora. te poti duce.insa depinde de medic.

| Alexxa10 a răspuns:

Depinde si de varsta care o ai tu, si de ginecolog. dar de obicei nu potisad scuze ca te dezamagescsad

| pupicel1 a răspuns:

Poti merge si singura eu am fost la ginecolog cu o prietena la 17 ani si oricum doar tu intri in salon

| biencutza_3026 a răspuns:

Poti merge tu singura.si eu am fost singura cand nu eram majora:-). si nu mi-a zis ginecologul nimica ca dc nu am venit cu un major sau cu mama.