| luna_1817 a întrebat:

am si eu o intrebare.am 1.66m si 47 kg.as vrea sa mai pun 3 kg pe mine si nu pot.as vrea sa ma ingras si nu pot. ce medicamente as putea sa iau? daca as merge la ginecolog sa imi prescrie niste anticonceptionale, as mai lua in greutate? ast rasp voatre.va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu te ingrasi de la anticonceptionale. Iti creste pofta de mancare, dar daca tu esti de felul tau slaba, nu te ingrasi.

| Messyhair a răspuns:

Atentie! Anticonceptionalele pot sa ingrase sau in unele cazuri(cunosc) pot sa slabeasca.Deci ai grija. Cel mai bine mananca multa ciocolata, si produse cu ciocolata si McDonald's.( o prietena de-a mea asa a facut si s-a mai ingrasat)