| Rallu_4954 a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru baietibatting eyelashes. De ce totii cand vine vorba de un act sexual happy. toti vor la o fata sa stea capra? happybatting eyelashes,,, Simtiti placerea mai mult asa?

Răspuns Câştigător
| macktk a răspuns:

laughing Da, destul de jenanta intrebarea. Sincer sa fiu, asta depinde de fiecare in parte, cat de obsedat de sex este... si cat de mult iti respecti partenera la primele acte sexuale. Placerea e mai mare, intr-adevar, dar nu si situatia...laughing)

17 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Cred ca e vorba si de diversitate si de faptul ca multor baieti li se pare 'perversa' pozitia chiar daca majoritatea cuplurilor o practica la un moment dat!

| Bacemi a răspuns:

E placerea dominarii. Plus ca e o penetrare completa. E placere mai mare insa aici tine si de cat de lipsit de inhibitii esti. Nu e loc de rusine aici. Pentru unii pare ceva extrem.

| Floreenofficial a răspuns:

Nu e vorba de toti baietii asa ca te rog frumos sa nu mai generalizezi!

identitate
| identitate a răspuns:

Fiecare are motivele sale, unele fiind "gresite".
In general, barbatii prefera pozitia din aceleasi motive pentru care o prefera femeile care sunt cu ei."Cine se aseamana, se aduna."
Povestea cu penetrarea completa e absurda, poti sa faci asta in o multime de alte moduri, bineinteles daca nu astepti sa se puna femeia in pozitie si o pui tu in pozitia care vrei, cum ar fi normal sa faca un barbat.
Dominarea e la fel, relativa, chiar as spune ca e exagerata de tot ideea cu dominarea in pozitia asta.
Oricum, penetrare mai completa si dominarea mai clara decat in "pozitia misionarului" (nu aia clasica, absurda ci cu variatiile care se impun), nu exista! Asta pentru ca femeia are spatele fixat si nu poate sa se miste in spate, nici macar in fata daca stii ce faci. Poate fi si dureroasa daca nu te opresti cand trebuie, in punctul care trebuie mai exact si nu faci miscarile care sa limiteze penetrarea si sa faca penetrarea "completa" mai putin completa, bineinteles daca ai cu ce si esti nevoit sa faci asta.
Un alt exemplu de dominare clara este varianta cu femeia deasupra cand, teoretic, ea domina. Daca esti barbat si vrei, o domini de nu se vede, in ciuda aparentelor si are un efect si mult mai puternic pentru ca in aparenta ea ar avea toate atu-urile ca sa domine.winking
Pozitia "capra", in varianta cu ea in genunchi pe pat si barbatul in picioare are avantajele tuturor pozitiilor, poti sa faci orice.In pozitia asta, femeia se poate "exprima" cel mai bine daca are ceva de "spus" si nu sta si asteapta.Printre altele, este stimulata de atingerea inevitabila a feselor, de faptul ca nu vede partenerul deci isi urmeaza mai mult instinctele, nu sentimentele.Sa domini e la fel foarte usor, in plus, e una dintre putinele pozitii (dar si cea mai clara) in care poti sa iesi fara sa iesi, ea "zburand" departe daca nu o tii. Timpul in care se intoarce si faptul ca se intampla... o fac sa simta multe, foarte multe.
@laurjojo,
Zici ca suntem idioti daca practicam asta?!laughing Eu as zice ca esti o persoana care nu prea stie ce e frumos in viata. Iubirea, dragostea si sexul nu pot fi niciodata separate. Daca exista doar una, ceva e putred rau de tot.
Daca e vorba doar de miscari lente, inseamna ca nu exista nici un fel de atractie intre cei doi sau nu se exprima.
Asta inseamna, inevitabil, nefericire si catalogarea celor care sunt in stare sa simta si sa si traiasca ceea ce simt ca fiind cel putin "idioti/idioate"...

| Farcas a răspuns:

Nu toti prefera pozitia aceasta! De obicei cei care sunt mai,, obsedati,, de sex prefera pozitia asta pentru ca ofera multa placere, dar nu si la toate fetele.
Un barbat care iti iubeste/respecta partenera nu practica pozitia asta fara vointa ei.

| vlaaddd a răspuns:

Sa-i vina mintea la cap.

| OanaG a răspuns:

II excita, baietii se cred niste fiare in pat, le plac sexul salbatic laughing

| GdX a răspuns:

Nu e mai multa placere fizica, e mai mult psihica deoarece vedem cum intri si cum iese, dar cea mai buna pozitie pentru amandoi e cand fata sta deasupra deoarece penetrarea este totala.

| seby8873 a răspuns:

Penetrarea e cat se poate de completa

| Smarandica a răspuns:

Foarte bun raspuns Timeahee hee Dupa parerea mea ei ar trebui sa ii dai funditabig grin

| danky a răspuns:

Deci in ziua de azi la unghi de 90° se spune capra atunci ar fi ca patratu are 4 unghiru capra in teorema lu pitagora nu apare 90° apare capra misto

| rotaruia a răspuns:

Daaaaaaaaa! e mai dur

| razvy_9918 a răspuns:

Pentru ca unii nu toti baieti se simt mai dominanti

| shineofblood a răspuns:

Pai da simti mai mult placere asa, si sa recunoastem ca si noua femeilor ne place mai mult asawinking.

| sexpert2007 a răspuns:

PENTRU LAURJOJO - fiecare fata dupa o mai lunga sau scurta perioada de timp o sa vrea sa treaca de la dragoste la sex sa incerce mai multe chestii noi mai multe fantezii si asa mai departe pentru a nu interveni plictiseala si aici o sa vezi ca fetele o sa-mi dea dreptate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vor sa va vada fetele imbalsamate, burtile ...sa nu se sperie de voi. In definitiv nu conteaza decit gaura!

| laurjojo a răspuns:

Asta nu-i o placere, cei ce fac sex in aceasta pozitie is cei mai idioti,, cand te culci cu un baiat trebuie sa ii spui de inainte ceea ce vrei, vrei sa faci sex, spune-i asa e sex. Vrei sa faci dragoste astai altceva e mai pasional e mai romantic nu stiu daca o sa poti intelege vreodata daca ai facut sex pana acum, incearca sa faci dragoste si dupa imi lasi si mie un raspuns si imi spui daca am dreptate okk