| georgiana a întrebat:

am si eu o intrebare pentru cei care au avut relatii de scurta durata? ce rol au avut in viata voastra? cat de usor v-a fost atunci cand ati pus punct relatiei? pa'pa.ast rasp voastre

Răspuns Câştigător
kratos
| kratos a răspuns:

Relatiile de scurta durata eu cred ca au un singur rol si rar poti invata ceva din ele. Rolul lor este sa te trezeasca si sa-ti ocupe timp...Singurul lucru care-l castigi din aceste relatii este experienta. Dragoste cu sila nu se face!

16 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai relatiile de scurta durata care eu le-am avut nu prea m-au interesat, mi-a fost destul de usor sa uit pe cei cu care am fost, cred ca au rolul de a te face sa castigi experienta in relatiile de cuplu...

| psiholoaga a răspuns:

"De scurta durata" adica sexuale sau, pur si simplu, inceputuri de relatie care nu mai merge dupa putin timp? Cred ca cea mai scurta relatie a fost de 2 saptamani, nu as numi-o relatie, fiindca ne-am vazut de vreo 3 ori si mi-a fost usor sa o inchei fiindca nu aveam nimic in comun. Cred ca toate relatiile sunt scurte la inceput si asa se filtreaza cele in care merita sa investesti de restul. Am invatat din fiecare relatie cate ceva, indiferent de cat de scurta sau de (ne)reusita a fost, ca din orice experienta de viata.

| CevaNormal a răspuns:

Salut, pentru mine personal relatiile de scurta durata nu a insemnat nimic, de fapt si fetele care eram cu ele nu meritau sa fiu cu ele pe mult timp, dar am acumulat o gramada de experienta, fapt ce ma ajuta in continuare, si nu a fost deloc greu pentru ca permanent eu eram initiatorul. Nu credeti ca sunt fara inima sau ceva de genul asta, pur si simplu intr-adevar asa se intampla ca trebuia sa le las.

| liz23 a răspuns:

Niciodata nu am masurat o relatie prin durata sa, pentru ca poate dura 1 luna sau la fel de bine fara sa-ti dai seama 1 an. Daca ma leg de ce ai zis iar relatia a fost de scurta durata, asa a fost sa fie, imi dau seama cu ce anume am gresit sau stiu data viitoare cum sa cer ceea ce vreau de la cel de langa mine.Tot ce nu tine de one night stand, involuntar te implici, continui sa te intalnesti cu el sau ea pentru ca ti-e drag/a intr-o anumita masuta, te atasezi.Fiecare persoana care trece prin viata ta te poate invata ceva, te afecteaza mai mult sau mai putin.

| zeeeeeex a răspuns:

Toti am avut relatii de scurta durata big grin... depinde in primul rand pentru ce ai inceput relatia... cel putin in cazul meu :
1. Daca voiam doar sex, ajungeam sa ma cunosc pe mine mai bine, placerile male si placerile unei anumite categorii de fete.
2. Daca voiam sa uit pe alta nu era usor ma combin cu cineva care ma placea si sa ma consoleze non-stop, dar tot la sex ajungeam happy

Si

3. Daca nu ai altceva mai bun de facut, asa de bine o sa mearga si relatia aia.

Dar gandeste-te ca relatiile de scurta durata pleaca de la o relatie de scurta durata si care din cele mai multe ori pleaca de la o prostie si ajunge sa fie ceva mare.

Au avut si au un rol bun, ma fac pe mine ca om sa ma inteleg mai bine si sa ma accept din ce in ce mai mult cum sunt eu ca om. Da mi-a fost un pic cam greu cand am pus punct dar odata ce pui punct incepe alta poveste :d... BYE BYE

| Cryssy a răspuns:

Pai...eu nu sunt adepta relatiilor de scurta durata. happy ...Bine.am avut si eu o astfel de relatie... mi-a fost destul de usor cand am pus capat acelei relatii pentru ca nu tineam la persoana respectiva si nu a avut niciun rol in viata mea.

| xibalba a răspuns:

Nu am avut intentia sa am relatii de scurta durata, iar daca au fost scurte, atat au rezistat, nu inseamna ca asta mi-am dorit de la inceput. Speram la o durata mai mare si de aceea mi-a fost si greu dupa despartire. Oricum... am invatat destule din acea relatie.

| Irina a răspuns:

La urma urmei culegem cate ceva din caracterul fiecarei persoane din jurul nostru si fiecare experienta ajuta la definirea noastra.

| alessyca a răspuns:

Sincer mie una mi-e foarte greu pentru ca sunt genul de persoana care se ataseaza foarte repede de cineva. nu au avut cine stie ce rolhappyAdica acum imi amintesc de scurtele relatii cu zambetul pe buze si ma amuz

| alexdop21 a răspuns:

Eu unu numai relatii de genul asta am, si sincer astea imi plac, pentru ca nu ajung sa frang nici eu inimi, nici inima mea sa nu ajunga sa fie franta!

| Licurici_2296 a răspuns:

Nu toti au avut relatii de scurta durata, asa cum a zis @zeeeeeex. sunt si exceptii big grin. insa initial am considerat-o o relatie fara viitor si s-a "lungit" intr-un mod neasteptat, era fostul meu coleg din gimnaziu, cu care nu ma mai vazusem din clasa a 8-a si cu care nu am avut nici o treaba. ne-am reintalnit dupa 2 ani si ieseam ca fosti colegi, cand am realizat ca ne-am schimbat amandoi si ca am putea incerca ceva. deja intru prea in detalii.ideea e ca poti sa te alegi cu o relatie scurta chiar daca iti doresti sau nu, si respectiv cu una lunga. chiar si daca iti propui tu sa fie scurta happy in ceea ce priveste sa pui capat.nu cred ca e prea greu.big grin ori ii zici, ori faci ceva in limita bunului simt care stii ca l-ar deranja (asta in cazul in care nu funct din prima)

| anonim24 a răspuns:

Pai depinde de ce ai pus capat relatiei, pentru ca nu te merita si se purta urat sau pentru ca era prea bun iti facea tot ce vroiai si cam te-ai plictisit de el.eu le-am avut pe amandoua.Cand baiatul a fost nesimtit a fost foarte usor sa ii pun punct, dar la baiatul bun care ma cam plictisea e foarte greu, m-am simtit foarte prost, pentru ca nu a fost din vina lui si am incercat sa ii bag tot felul de scuze, cu toate ca cel mai bine e sa zici totul direct in fata

| marioBARCELONA a răspuns:

Rolul acestor relatii este de a capata experienta.Intr-adevar sunt situatii cand te atasezi de persoana cu care tocmai ai fost.Ciudat este ca-ti dai seama dupa ce rupi ''relatia''. Te sfatuiesc sa incepi o noua relatie pentru a uita ce a fost.Acum depinde si varsta, poate iti doresti sa devina ceva serios si te gandesti ca merita sa lupti pentru aceasta relatie. Poate gasesti ceva mai bun...
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imbunatatesc calitatea sexului, serios, afli ce iti place, ce trebuie sa refuzi, unde nu mai vrei sa mergi o data, si intr-un final sa alegi ce-ti place, sunt frumoase si relatiile de scurta durata au farmecul lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu imi spun parerea despre cei carae pun suflet eu zic ca este foarte naspa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu imi plac relatiile de scurta durata pentru ca sunt o persoana slaba de inger si pun mult suflet, investesc sentimente si mereu am de suferit.Cum miros ceva ciudat... fug cat vad cu ochii, nu mai vreau sa stiu nimic laughing