| Andreiu68 a întrebat:

Intrebare pentru fete: Daca sunteti impreuna cu un baiat, ce asteptari aveti de la el pe durata relatiei? Si ce va place sa primiti de aniversarea voastra de la X luni de relatie?

2 răspunsuri:
| Gabby2066 a răspuns:

O fată va dori ca iubitul ei să o respecte, să fie sincer cu ea, să aibă grijă de ea, să se intereseze de dispoziția ei sau de starea de sănătate. Ea ar dori să se simtă protejată, să fie alinată după o situație încordată, să simtă că cineva se gândește la ea și se îngrijorează pentru ea. Gândindu-se la tine, să își dea seama că are tot pentru a fi fericită.

La aniversarea de la X luni de relație, eu personal aș dori nu cel mai scump cadou, ci ceva dăruit din inimă, un lucru la prima vedere fără valoare, dar care ar simboliza relația noastră, pe care îl voi purta mereu cu mine și îmi va aduce aminte de iubitul meu. Niște cuvinte frumoase nu ar fi de prisos (dar nu poezii lungi cu cuvinte deșarte), ci niște cuvinte venite din suflet, spuse cu dragoste.
În orice caz, spune ceea ce simți. Iar prima idee care îți vine în minte, care poate că pare banală, poate fi cel mai frumos cadou mereu, nu doar de aniversări.

| Dade1997 a răspuns:

O fata cu capul pe umeri mereu va cauta ca un baiat sa o respecte, respectul si devotamentul intr-o relatie inseamna foarte mult. Dupa parerea mea ar trebui sa fie ceva semnificativ. Poti sa-i faci chiar tu ceva si sa-i mai iei niste chestii dragute. Nu trebuie sa fie ceva prea scump pentru ca o sa se invete dupa:p. I-ai ceva semnificativ acum, si cand o sa faceti un an de relatie ii cumperi un inel simplu si dragut cu o pietricica. Consider ca gestul conteaza. big grin