| Celcestietot a întrebat:

Care a fost baza motivatiei voastre in activitatile pe care le-ati realizat si despre care putem sa le numim ca si punct evidentiator in viata voastra?

45 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Noi dam sens vieți,am un jurnal de auto critica și o lista de scopuri, motivația este faptul ca nu are sens sa nu încerci, viata e scurta, nu avem timp de plânset arogante și indiferenta fata de noi, concentrează-te pe toate planurile

| Celcestietot explică (pentru RAY):

Si de cat timp ai jurnalul si lista?

| RAY a răspuns (pentru Celcestietot):

Din 15 ianuarie 2021

| Celcestietot explică (pentru RAY):

Si merge bine treaba pana acum?

| RAY a răspuns (pentru Celcestietot):

Aș vrea o familie cu silentrain, dar real

| Celcestietot explică (pentru RAY):

Trebuie sa cadeti amandoi de comun acord big grin

| Mayhem666 a răspuns:

Nici una. Tot ce am facut a fost fie pentru ca am vrut, sau fie pentru ca am fost obligat.

| Celcestietot explică (pentru Mayhem666):

Sunt sanse ca in viitor sa se schimbe asta?

| Mayhem666 a răspuns (pentru Celcestietot):

Nah. Duc o viata mult prea linistita ca sa ma complic cu lucruri nesemnificative care oricum nu vor mai insemna nimic dupa ce mor.

| Celcestietot explică (pentru Mayhem666):

Ok. Dar nu inseamna ceva cat timp traiesti? Cu mai mult nu iti e mai bine?

| Mayhem666 a răspuns (pentru Celcestietot):

Deja am cam tot ce vreau. Minus cateva mici lucruri care sunt inconveniente.

| Celcestietot explică (pentru Mayhem666):

Bravo tie!

| Celcestietot explică (pentru Mayhem666):

De ce mi-ai respins cererea de prietenie?

| Mayhem666 a răspuns (pentru Celcestietot):

Scuze, dar accept cereri de prietenie aici doar de la persoanele cu care sunt prieten si pe Discord, pe un anumit server.

| Celcestietot explică (pentru Mayhem666):

Aaa, deci daca ii acceptam invitatia lui Yandre la timp eram acum prieteni, am inteles laughing

| Mayhem666 a răspuns (pentru Celcestietot):

Ce?

| Celcestietot explică (pentru Mayhem666):

Pai nu sunteti pe acelasi server?

| Mayhem666 a răspuns (pentru Celcestietot):

Nu. Era si el, dar nu mai e. A inceput sa trimita invitatii aiurea dupa ce a iesit.

| Celcestietot explică (pentru Mayhem666):

Ok

| gemeni6226 a răspuns:

Baza motivatiei a fost de a trai un trai decent si de a gasi marea dragoste.

| Celcestietot explică (pentru gemeni6226):

Frumoasa motivatia asta! happy

| gemeni6226 a răspuns (pentru Celcestietot):

Multumesc.

| Nirvanaaa a răspuns:

Motivația mea a fost dorința de a ii ajuta pe altii. Asta mă determina sa muncesc pentru viitor in continuare.

| Celcestietot explică (pentru Nirvanaaa):

Dragut happy! S-a nascut intr-un moment critic dorinta asta sau treptat in viata ta?

| Nirvanaaa a răspuns (pentru Celcestietot):

Teoretic treptat a luat nastere, dar s-a definitivat 100% intr-un moment critic.

| Celcestietot explică (pentru Nirvanaaa):

Asa ai fost de cand te-ai nascut?

| Nirvanaaa a răspuns (pentru Celcestietot):

De când mă știu happy.

| Celcestietot explică (pentru Nirvanaaa):

Super happy. Aaa, apropo, ca sa fim mai exacti, intr-un moment critic vazut din exterior sau din interior?

| Nirvanaaa a răspuns (pentru Celcestietot):

Din interior. happy

| Celcestietot explică (pentru Nirvanaaa):

Aham, am inteles. (:

| Irinel15123532 a răspuns:

In principiu, Biblia. In clasa a 11a am citit-o si continuand studiul, mi-a placut sa citesc, pe parcurs asta m-a facut sa imi doresc sa studiez mai mult, asa am ajuns si sa termin facultatea. Totul pleaca de undeva, nimic nu se intampla fara un motiv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Motivatia apare si dispare... disciplina este cea care ar trebui sa fie prezenta mereu si cea care te va ajuta sa ti faci mereu ce ti ai propus.
Sunt in depresie grava de mai bine de un an, nu prea pot vorbi de motivatie in cazul meu.

| Celcestietot explică (pentru anonim_4396):

Tu ai reusit cu disciplina sau inca mai lucrezi la asta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

Inca mai lucrez.

| Celcestietot explică (pentru anonim_4396):

Tu cunosti niste notiuni bune si sunt sigur ca in viitor vei reusi. Te informezi din surse in privinta asta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

Multumesc pentru aprecieri, dar nu prea ma mai cultiv in ultima vreme. Depresia ma distruge

| Celcestietot explică (pentru anonim_4396):

Recuperezi tu, nu-i cine stie ce. Ai sanse sa scapi de depresie, este trecatoare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

N ai avut niciodata dupa cum vorbesti despre ea.

| Celcestietot explică (pentru anonim_4396):

Atunci cum de stiu ca este trecatoare? laughing happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

Nu pentru toti oamenii este trecatoare. Unii au murit, cum spui ca a fost trecatoare pentru ei?

| Celcestietot explică (pentru anonim_4396):

Daca stai cu gandul la asta, te afunzi mai rau in ea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

Mda, sa zicem ca aici ai dreptate cumva

| Celcestietot explică (pentru anonim_4396):

Ai toate sansele sa iesi din depresie, stai linistit! ^^

| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

Multumesc de sustinere

Răspuns utilizator avertizat