| edy4KtM a întrebat:

Buna am si eu o intrebare pentru fete:Cum ati vede voi un baiat cat de cat potrivit pentru voi sau cum va poate cuceri unu. Fundabig grin

Răspuns Câştigător
| ALEXANDRA1356 a răspuns:

EU IN MOMENTUL DE FATA PLAC FOARTE MULT UN BAIAT. DIFERENTA DE VARSTA ESTE DE 3 ANI. SUNTEM PRIETENI FOARTE BUNI. CEEA CE MA DETERMINA SA NU II SPUN NICIODATA. TOTI PRIETENII IMI SPUN CA NU ARATA TOCMAI BINE. DAR CEEA CE M-A ATRAS LA EL ESTE FELUL LUI DE A FI. DE A VORBI CU MINE. DE A GLUMI. VREAU SA SPUN CA NE STIM DE VRO 6 LUNI. IAR TIMP DE 1 LUNA, IN CARE INCEPEAM SA SIMT CEVA PENTRU EL. NICI NU STIAM CUM ARATA. happy.
Poate conteaza si aspectul. macar putin. Dar trebuie sa stii ca nu asta este cel mai important. Probabil stii vorba aia " Frumusetea este trecatiare ", chiar daca pentru unii aceasta vorba este inexistenta. dar daca te bazezi doar pe ambalaj. cum sfarsesti? Iti / Va spun eu : Cu inima rupta. si cu foarte multe regrete. care te / va rod din ce in ce mai tare de fiecare data cand priviti in urma.
Deci eu cred. ( iar pentru mine asa e. ) Conteaza foarte mult si sufletul. comportamentul etc. Nu spun ca exteriorul deloc, dar daca ar fi el ai important, unde s-ar ajunge? Eu de 2 ori am stat cu cineva doar pentru ca arata bine. si am fost dezamagita cumplit.winking.
Tu esti baiat. Si sentimete. suferi si tu. happy. Ai grija. Nu te lasa pacalit de zambete. caci ele sunt doar aparente. Daca placi o fata. ai grija sa nu te indragostesti pana nu o cunosti. Este foarte posibil sa regreti. Stii ce se spune despre unele fete. nu? Am si eu foarte multe prietene care pe fata sunt indragostite. iubarete si foarte de treaba. dar ele nu pun suflet pentru. nimic si ranesc orice suflet le iese in cale happy.
Trebuie sa ma simt bine langa el. sa stie sa comunice. sa ma respecte, sa ma faca sa rad. sa para interesat de problemele mele.chiar daca el priveste prin mine si se gandeste la masini. Si cel mai important. trebuie sa tina la mine. Sa imi arate lucrul asta. si sa fie macar putin gelos. ( ador baietii gelosi. blushing ). Cat despre aspect. conteaza si el. Dar nu foarte mult. Bafta! happy

| 4l3x4nd3r a răspuns (pentru ALEXANDRA1356):

Buna poate ma consideri(ati)1 nesimit dar nimeni nu este etern si asa ca nici frumusetea
2 Baiat perfecti nu exista ( si o spun cu parere de rau deoarece sunt baiat)
3 Scuzati pentru cei care ma considera nesimtit

| ALEXANDRA1356 a răspuns (pentru 4l3x4nd3r):

Mm. Nu ai de ce sa fii considerat nesimtit. Este strict parera ta. happy. Ai scris pe scurt ceea ce am incercat eu sa exprim in mai multe randuri.hee hee

11 răspunsuri:
| AIRIUS a răspuns:

Buna!
Eu iti spun in ansamblu,pentru ca eu mii l am gasit deja!
Pe mine,linia frumusetii nu e cea mai importanta,pentru ca degeaba ar fi frumos,daca nu ar stii sa ma respecte,sau cum sa se poarte cu mine.
Important e sa fie educat,manierat si fie familist si cam atat!
De cucerit m ar cuceri prin felul lui de a fii,nu mi trebuie sa fie excentric sau sa iasa in lume cu lucruri neimportante.
In mod sigur, m ar cuceri din prima daca nu ar fi grandoman si daca ar stii cum sa intretina o discutie.
Multumesc, succes pe mai departe!

| ღOlimpiaRalukaღ a răspuns:

Toate fetele viseaza la un baiat frumos,destept, cu bani(optional), sa fie preocupat de tine.In ansamblu o fata vrea perfectiune, dardepinde si de fata.

| helenqw3 a răspuns:

In primul rand un barbat care ma poate cuceri pe mine trebuia sa:
aiba carisma, sa detina arta comunicarii, sa-mi inspire protectie, sa fie un barbat puternic pe toate planurile, dominant, posesiv, putin gelos si dependent de mine.

| Amaliagb a răspuns:

Cum vedem noi un baiat potrivit? Hmm, fiecare fata are o imagine a unui baiat "ideal" dar acela nu exista. asa ca noi nu vedem baietii potriviti. ei trebuie sa apara, si noi pur si simplu suntem lasate duse de val.intelegi? Un baiat nu trebuie sa fie monoton, trebuie sa ne surprinda si mai ales sa nu ne arate ca e disperat dupa noi ca atunci e trist. trebuie doar sa i arati fetei respective ca o placi dar sa nu devii insistent si disperat!

| alexabc a răspuns:

Barbatul perfect pentru mine:
inteligent, vorbaret, romantic si serios

| ramonaaRamo a răspuns:

Parerea mea :Baiatul perfect nu trebuie sa aiba un fizic excelent. Conteaza mai mult personalitatea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ha thinking

Simplu: puternik (nu neaparat cu mii de seturi de muschi) dar macar sa ma simt protejata cand merg cu el pe strada.

Sa fie cuceritoor day dreaming in sensul sa stie cu ce vrajeala sa ma ia sau sa nu stea ca lemnul, sa fac eu totul. Pheeaaa :-J

Sa nu fii plictisitor, adica sa mai stie si el pe acolo sa mai adauge cate o gluma ca sa mai anime atmosfera.

Sa aibe bani (nu miliarde, dar daca iesim la un restaurant, sa aiba macar bani pentru el pentru o apa minerala. Daca mai mult nu poate...

Mmmmthinking cam asta ar fi esentialul thinking restul sunt vrajeli :-J basme:-J

Asa, bun! Era sa uit, si sa fie intelegator/sau macar sa faca pe intelegatorul, in sensul cand tipa are o problema s-o consoleze, sa incerce macar s-o ajute cu ceva, poate cu o vorba buna, daca fizic nu.

Deci totul depinde de vrajealawinking putere si bani thumbs up

Dar in special vrajeala...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm baiat perfect nu exista,dar un baiat potrivit exista pentru fiecare fata, si fiecare are o parere diferita, dar toate visam la el.Eu consider ca baiatul potrivit pentru mine trebuie sa fie un baiat de treaba,prietenos,dar sa ma atraga si aspectul lui fizic, nu sa aiba muschi sau sa fie superb, sa fie dragut si sa aiba carisma.Banii chiar nu ma intereseaza, important e caracterul lui si cum stie sa ma cucereasca.Sa nu se arate prea mort dupa mine,dar sa stie sa imi vorbeasca dulce,sa fie putin lingusitor,atent la mine si la dorintele mele,intelegator si destul de calm, sa nu fie prea gelos sau prea posesiv, sa stie sa asculte si sa fie acolo pentru mine.Hmm,de asemenea ar trebui sa fie un tip destul de amuzant,care sa stie sa poarte o discutie matura,indraznet,dar nu nesimtit,sa aiba gesturi caracteristice lui care sa ii ofere un farmec aparte si acel ceva care sa-l deosebeasca de restul baietilor,imi plac baietii mai fustangii desi urasc sa fiu inselata,dar ma atrag cei distractivi si putin ''golani'',care sa ma placa pentru ceea ce sunt,sa fie educati si nu sa vorbeasca doar spurcat,sa le placa sa petreaca timpul cu mine, sa imi acorde si timpul si spatiul meu, sa ma alinte si sa ma rasfete.In principal,sunt multe calitati, dar daca are o parte si ceva special ma poate cuceri si pot trece cu vederea unele defecte, daca si el ma accepta pe mine cum sunt.

| Giinger a răspuns:

Eu as vedea baiatul perfect pentru mine: muncitor, pasionat de ceea ce face, intelegator, fidel, sincer, putin visator, si bine facuthappy in principal sa fie frumos la gura si sa fie inalt. restul nu ma intereseaza. -w-