| anonim_4396 a întrebat:

Buna, am si eu o intrebare pentru fete. (intre 17-30 de ani)
Multe fete resping baietii buni/cuminti (sau le mai ziceti voi "pampalai") si prefera baietii rai.
Intrebarea mea este, daca ar fi doi baieti indentici ca aspect si pasiuni, ce ati alege?
Si daca ati alege "bad guy-ul", de ce? Care e diferenta dintre cei doi?
Intrebare este, cum anume se comporta acest "Bad guy" cu fata de langa el de sunteti atrase de ei?
Puteti sa-mi dati exemple de asa zisi "bad guy" si de "nice guy" din seriale/filme ori din realitate.
Multumesc anticipat!

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Aia rai stiu sa le faca sa rada mai mult, prin actele de violenta si autoritate ele ii vad mai protectori (cert e ca e o tampenie asta) pentru ca la un moment el o sa o bata sau o va trata ca un gunoi. Intotdeauna omul bun a avut de pierdut in relatii. Macar orienteazate pe cariera, bani, chestii materiale altfel o sa ramai depresiv tot timpul. Aia rai de fel nu au un viitor stralucit, nu isi permit o casa sau o masina bunicica, de multe ori sta in chirie si daca ea lucreaza sal intretina mai bine

| RAY a răspuns:

Te respinge din prima când iți vede poza, nu sta sa vadă ce caracter, daca te place cu adevărat si faceți sex se declanșează iubirea, astfel ca iubirea iți strica rațiunea de a gândi rațional, astfel ca treci peste nebuniile lui, nu toți bărbații sunt rai, nu toți care au iubite sunt rai, bărbatul masculin are mai mult hormon masculin ceea ce ii poate controla comportamentul, fiind mai violent, agresiv, știm asta din studii, dar sunt si băieți de treaba, sunt sociali, populari

| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca-i taman pe dos!
Majoritatea fetelor prefera baietii buni si cuminti si doar pitipoancele si proastele aleg baietii rai, smecheri si golanasi.
Personal, eu am ales un baiat bun, cuminte si "pampalau de bun ce este" si uite ca suntem fericiti de foarte multi ani.

| SG1995 a răspuns:

Definește "bad guy"!

| alexalx1234 a răspuns:

De proaste ce sunt. Vor să își invidieze prietenele care sunt la fel de proaste. Băieții răi le vor doar pentru aventuri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.

Cunoști povestea "Fetei babei și fetei moșului" (de Ion Creangă ), ei bine fata 'babei' a ales cea mai strălucitoare valiză, cea cu balauri!, care au și mâncat-o! Iar fata moșului cea mai urâtă dar care era plină de comori!

Viața reală din păcate NU funcționează după nici un principiu din basme!(broscoiul transformat printr-un sărut în prinț, frumoasa și bestia etc ), știi ce se spune : VIAȚA BATE filmul!

Părerea mea personală: mulți "bad boys" sunt fie bombardieri &cocalari, fie pe aproape... fie doar RĂI! și nițel certați cu legea și școala! și ideaa de a se conforma standardelor societatii, imitații ieftine a ceea ce văd ei pe la TV că le înmoaie picioarele fetelor... farsanti.

Personal, prefer un 'baiat bun', dar care poate deveni rău pentru mine (NU CU MINE!)

Bad guy-ul e doar un moft adolescentin, trece la MATURITATE!, pe când cu un băiat bun poți să-ți clădești o casă și o familie ADEVĂRATĂ, poți fi FERICITĂ! (și să ai parte și de "aventură', de ce nu?!)

Probabil unora li se pare că conferă siguranță, când de fapt oferă doar... neplăceri! (în special pe termen lung).

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Uite aici, exemple :

https://youtu.be/Ig3_fXrzA5A

Scrie pe YouTube "Serial Killer groupies" si vei avea ce vedea.

| Cheo0S a răspuns:

Lasa fetitele si reorienteaza-te catre femei.
De proaste ii aleg.

| Den1sa a răspuns:

Eu sincer il vreau pe cel cuminte, exemplu dintr-un serial: TVD(The vampire diaries) Damon e cel rau si toate fetitele de 12 ani sunt topite dupa el, de de? de proaste baiatu bun de aici nu stiu cine este ca nici unul nu-i, DAR unele fete aleg baiatul rau care are un oarecare statut de bad guy dar cu ele se comporta foarte frumos, gindeste ca tu daca ai fi fata ai vrea sa stai cu un fricos