| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare. Pot ramane insarcinata daca am avut un contact sexual dupa 3 zile dupa ce menstruatia s-a terminat? Am niste dureri in partea stanga in zona pelviana. Luna trecuta menstruatia mi-a intarziat 3 zile, am luat vitamina E doua pastile si a doua zi a venit. M-a tinut 7 zile. Va rog sa imi raspundeti ca sunt foarte stresata.

8 răspunsuri:
| tenutza a răspuns:

Secretia de ovule nu este intodeauna exacta. Daca problema e de dupa luna in care ti-a venit, mai asteapta vreo 2 zile si fa-ti un test. daca nu, probabil ca nu esti, dar oricum poti sa-ti faci un test.

| RubyDonnahue a răspuns:

Este posibil, cel mai bine e sa iti cumperi un test de sarcina. Nu costa mult, 20 de ron!

| neutrino a răspuns:

Nu exista sex clasic vaginal neprotejat, fara riscuri de sarcina.

| ywar a răspuns:

Draga user, daca te stresezi nu faci decat sa maresti probabilitatea de a dezvolta atacuri de panica care-s urate te asigur eu. E putin probabil sa fi ramas insarcinata dar asta e spusa de aici din avion, de acasa din fata calculatorului, nu-s in situatia ta. Trebuie sa dai detalii mai multe : a ejaculat, nu a ejaculat etc? In plus daca iti iei un test de sarcina de la farmacie si il folosesti iti va iesi negativ pentru ca trebuie sa treaca o perioada la contactul sexual presupus a fi cauzator de sarcina - intreaba in farmacie eu stiu de 14 zile. Baietii sunt cam inconstienti in ceea ce priveste prezervativul si multi nici nu stiu sa-l foloseasca! Ar fi ok daca ai avea si tu pe la tine unul. Bafta! sa auzim de bine cu vesti bune! Doamne ajuta!

| user0039 a răspuns (pentru ywar):

A ejaculat afara. Da trebuie sa treaca 3 saptamani de la contactul neprotejat. O sa astept pana atunci si sper sa iasa negativ. Sa ajute Dumnezeu!

| ywar a răspuns (pentru user0039):

E putin probabil sa fi ramas insarcinata! dar trebuie sa iti faci testul de sarcina si sa nu-l lasi pe dansul sa intre fara prezervativ chiar daca se simte bine fara... asta dupa ceva timp daca relatia e stabila si nici atunci nu miza pe oameni! asculta de babe happy

| lolylolypops a răspuns:

Fa-ti un test, riscul exista!

| KatlynKim a răspuns:

Din moment ce ti-a venit menstruatia, logic ca nu esti insarcinata.