| donnatella a întrebat:

stiu ca va suna destul de stupid dar nu am multa experienta si vreau sa invat sa sarut bine big grin puteti sa imi dati niste sfaturi legate de sarut? cum sa procedez etc?

4 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Sarutul se invata numai prin practica!happy

| αndï a răspuns:

Da happy
optional : in caz ca te intelegi foarte bine cu baiatul respectiv spune-i ca nu ai mai avut prieten si sa te ia usor, incearca sa nu intri prea tare in el ca te poti lovi dinti in dinti si e jenant rau laughinglaughing
prefate ok, cand se intoarce cu capul spre tine asteapta sa actioneze el sau actioneaza tu
incearca sa fii cat mai curata in gura, e esential
saruta cu limbuta si las-o moale happy nu intari limba
nu saruta fara sa te opresti sau o sa creada ca esti ciudata laughing

| nuamPleaca a răspuns:

Nu te mai gandi la asta... lasa-te purtata de val, inchide ochii, si totu' va veni de la sine!

| macktk a răspuns:

Sa stii ca un sarut placut si cat mai eficace, e cel in care nu folosesti limba, poate fi deranjant uneori. Incearca sa iti folosesti buzele cat mai mult, de exemplu sa il tii usor cu mana de barbie si sa ii atingi o singura buza, la alegere, si o sa-i placa.winking Spor la treaba.