| Ronaleo a întrebat:

Vreau sa invat bine engleza. In maxim un an vreau sa stiu sa vorbesc si sa inteleg limba. Stiu ceva cuvinte, adica, dintr-un text inteleg cam 80 la suta. Dati-mi sfaturi cum sa procedez sa stiu mai bine de atat?

Răspuns Câştigător
| ForYouBaby a răspuns:

Uite ceva ce o sa te ajute :)
http://englezainteractiv.blogspot.ro/2010/02/cursuri.html
Good luck :)

3 răspunsuri:
| danysasuke7 a răspuns:

Fa meditatii, uitat-e la filme romanesti cu subtitrare in engleza, citeste romane in limba engleza,

| drDragan a răspuns:

De mare ajutor mi-a fost Skype pentru a exersa, in rest orice manual de engleza

| Alex_Alexandru_1988 a răspuns:

1.Prima varianta ( care costa ) sunt meditatile
2.A doua sunt Game-urile in engleza care se vorbeste numai in engleza, pentru ca iti dezvolti vocabularul si comunicarea
3.manualele in limba engleza care sunt destul de avansate pentru ca 80% din cat intelegi este destul de mult pentru a exersa din greu!