| poli1921 a întrebat:

am si eu o intrebarehappy
Sunt fata si tocmai ce mi am inceput viata sexuala cu prietenul meu cu care sunt impreuna de aproape 3 ani.Am facut cu un prezervativ cam dubios as zice...adica ustura inauntru, iar dupa ultimul contact am dureri cand merg la baie si usturimi... ce sa fac? va rog mult. astept raspunsurile voastre. sau daca e risc de ceva.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este normal ca o virgina sa aiba dureri si usturimi la primul contact sexual. Nu inteleg ce inseamna prezervativ dubios. Prezervativele trebuie sa fie intotdeauna de cea mai buna calitate, altfel pot fi ineficiente atat ca metoda contraceptiva cat si ca metoda de protectie impotriva bolilor.
Daca usturimea si durerea persista mai mult de 24 de ore de la primul contact sexual, e cazul sa mergi repede la ginecolog (ai probabil o infectie datorata igienei incorecte si mobilizarii, in timpul actului sexual a germenilor de pe vulva si scrot).

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vizita ginecologul.

Abh
| Abh a răspuns:

Spala-te cu ceai de galbenele caldut.

| BRG a răspuns:

Relatiile sexuale trebuie să aibă loc doar în cadrul căsătoriei, altfel îl mîniați pe Dumnezeu.

| benny_5300 a răspuns:

Prezervativul ar putea fi din acela mentolat...iar tu alergica la prezervative, daca nu era unul mentolat mergi la un ginecolog.iti va explica el mai multewinking

| poli1921 explică:

Dureaza de mai mult de 24 de ore...e de vreo 3 zile incontinuu.

| poli1921 explică:

Nu exista ceva pastile? Fara vizita la ginecolog...