| floriv a întrebat:

am si eu o intrebatre, daca am facut sex neprotejat in ziua a 9 a ciclului menstrual si am avut si secretia aia abundenta si partenerul nu a ejaculat in interior ci langa vagin si dupa o jumatate de ora am reluat actul sexual numai ca el nu a facut dus si tot langa vagin a ejaculat este posibil sa raman insarcinata?

6 răspunsuri:
| DeEAஐ a răspuns:

Ete na! nu fata!oh go on

| Deniisze a răspuns:

Ziua a 9? Dar cât te ţine pe tine ciclul?
Şi nu nu rîmâi însărcinată! Baftă!

| RXN a răspuns:

Sanse sunt, dar nu foarte mari, perioada fertila fiind in jurul zilei a 14-a a ciclului si tinand cont ca nu a existat ejacularea.Totusi,fa un test de sarcina dupa 21 de zile.

| whatafuck a răspuns:

Nu /imposibil

| valThina a răspuns:

Am cautat pe net si se zice ca o fata poate sa ramana insarcinata din ziua a 6-a a ciclului menstrual.da se poate sa ramai insarcinata dar sansele sunt de 30-40%, daca esti foarte fertila si a patruns in interior un spermatozoid poti ramane insarcinata.dua 21 d zile fa un test de sarcina chiar daca ti-a venithappy pentru ca in prima luna pot aparea sangerari.stiu pe cineva care pana in luna a 5 a i-a venit.dar nu vreau sa te sperii.fa testul dupa 21 de zile(sure check este cel mai bun si il poti face la orice ora din zi) ca sa fii sigura
bafta

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da. primul act sexual are un risc de cam 15%, al doilea de cam 35-40%.