| anamaria_7695 a întrebat:

Buna am si eu o intrebare daca am facut sex neprotejat in ziua 21 a ciclului menstrual si partenerul nu a ejaculat in interior ci langa vagin.care sunt sansele sa fiu insarcinata? mentionez ca nu am un ciclu regulat

3 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Daca iti intarzie ciclul mai mult de 7 zile, fa-ti test de sarcina.

Intre timp, ar fi bine sa mergi la ginecolog si sa-ti alegi o metoda de contraceptie.Ai nevoie.

| Sonny a răspuns:

Cel mai important si bun lucru care poti sa il faci, e sa discuti cu un ginecolog, daca esti activa sexual presupun ca ai un medic ginecolog la care mergi periodic la consult.
+ ar trebui sa porti o discutie serioasa cu partenerul tau, in special daca nu folosesti nici un fel de metoda anticonceptionala.
Niciodata sa nu iei in considerare un raspuns random, dat aici, doar in cazul in care, e o persoana avizata.

| MisterDariusBoy a răspuns:

Pff.am citit intr-o revista odata.ca chiar si asa poti ramane.nu sunt sanse mari da totusi se poate intampla.eu zic sa-ti faci un test ca sa fii sigura :*