| floriv a întrebat:

am si eu o intrebatre, daca am facut sex neprotejat in ziua a 9 a ciclului menstrual si am avut si secretia aia abundenta si partenerul nu a ejaculat in interior ci langa vagin si dupa o jumatate de ora am reluat actul sexual numai ca el nu a facut dus si tot langa vagin a ejaculat este posibil sa raman insarcinata?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da. primul act sexual are un risc de cam 15%, al doilea de cam 35-40%.

| RXN a răspuns:

Sanse sunt, dar nu foarte mari, perioada fertila fiind in jurul zilei a 14-a a ciclului si tinand cont ca nu a existat ejacularea.Totusi,fa un test de sarcina dupa 21 de zile.

| valThina a răspuns:

Am cautat pe net si se zice ca o fata poate sa ramana insarcinata din ziua a 6-a a ciclului menstrual.da se poate sa ramai insarcinata dar sansele sunt de 30-40%, daca esti foarte fertila si a patruns in interior un spermatozoid poti ramane insarcinata.dua 21 d zile fa un test de sarcina chiar daca ti-a venithappy pentru ca in prima luna pot aparea sangerari.stiu pe cineva care pana in luna a 5 a i-a venit.dar nu vreau sa te sperii.fa testul dupa 21 de zile(sure check este cel mai bun si il poti face la orice ora din zi) ca sa fii sigura
bafta

| DeEAஐ a răspuns:

Ete na! nu fata!oh go on

| Deniisze a răspuns:

Ziua a 9? Dar cât te ţine pe tine ciclul?
Şi nu nu rîmâi însărcinată! Baftă!

| whatafuck a răspuns:

Nu /imposibil