| anonim_4396 a întrebat:

Am întreținut relații intime cu partenerul meu, neprotejat in a 6 a zi după terminarea ciclului menstrual. Actul a fost neprotejat, însă nu a ejaculat, actul a durat destul de puțin. Exista riscul sa fi rămas însărcinată?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Deci, erai undeva in a 10 sau a 11a zi, posibil la inceputd e perioada fertila, depinzadn de cate zile a tinut ciclul tau si evdient, la cate zile se succede.
In orice caz, poti ramane insarcinata si daca nu a ejaculat in tine, daca tu erai in perioada fertila si daca baiatul a aavut o ejaculare in prealabil (prin masturbare sau 2 partide de sex consecutive).

| Anonim99990 a răspuns (pentru Violleta2022):

Multumesc. Șansele de sarcina sunt mari?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonim99990):

Nu stiu daca sansele sunt mari, ca nu ai scris la cate zile ti se succede ciclul menstrual si cand ti-a inceput.
Intotdeauna se numara din prima zi a ciclului menstrual, ca nu ajuta pe nimeni sa ne spui ca ai avut sex dupa 6 zile, dupa terminarea ciclului.
Daca ciclul tau a tinut 2 zile sau 7 zile, are o relevanta enorma in calcularea zilelor fertile si a ovulatie, fara de care, nu se poate calcula nimic.

| Anonim99990 a răspuns (pentru Violleta2022):

Mesntruatia tine 5 zile, ciclul menstrual durează 27-28 de zile

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonim99990):

Uite aici un calculator de fertilitate, pune-ti datele si iti va spune cand sunt zilele tale de ovulatie si cele fertile.
https://www.sfatulmamicilor.ro/calculator-ovulatie/

| mihai69 a răspuns:

Da.

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| Alicezzz a răspuns:

Da exista riscul. Nu sunt sanse de 100% dar exista riscul fiind la inceputul perioadei fertile si chiar daca nu a ejaculat in interior, exista lichidul pre seminal care poate contine o cantitate redusa de spermatozoizi. Asa ca nu ai decat sa astepti sa iti vina cm si daca nu iti vine la 10 zile de la intarziere sa iti faci un test de sarcina. Iar pe viitor multa atentie daca nu va doriti un bebe.

| Anonima283 a răspuns:

Depinde ce lungime are ciclul tău menstrual! Există o probabiliate! Sănătate!