| Irinaandreea_1936 a întrebat:

Am si eu o mica mare problema:am facut sex neprotejat si partenerul a ejaculat in mine.Azi,maine,trebuie sa imi vina menstruatia, regulat ca in fiecare luna.Este posibil sa raman insarcinata? Daca da, se poate ca zilele astea sa imi vina menstruatia si luna viitoare sa nu imi mai vina?(sex neprotejat inainte cu o zi doua inainte de menstruatie)Nu stiu daca sa iau pastila de a doua zi sau nu.

11 răspunsuri:
| R_8074 a răspuns:

Trebuia sa o iei deja. Oricand poti ramane insarcinata, si in timpul ciclului menstrual, doar ca sunt sanse mai mici. Si da, e posibil, chiar daca esti insarcinada, sa iti vina ciclu luna asta si luna viitoare nu.

| SunshineGirl a răspuns:

Da, ia pilula pentru a elimina orice risc! Bafta!

| Comoaracasei a răspuns:

Cumpara un test de sarcina de la farmacie si primesti raspunsul.
Costa doar 10 RON.

Pup, pa!

| lavyBandB a răspuns:

Daca nu ati folosit o alta metoda contraceptiva exista toate sansele sa ramai insarcinata avand in vedere ca a ejaculat in tine... Sfatul meu, fa si un test de sarcina!

| Adeliи97 a răspuns:

O sa faci gemeni cu ochii albastriwinking

| roxydulkica a răspuns:

Sansele sunt de 100%! Mergi la farmacie si i-a pilula de a doua zi!

| LLLLLLLL a răspuns:

Fa baie la picioare cu apa fierbinte, la mine grabeste menstruatia.

| adnanandan a răspuns:

Daca nu au trecut 48 de ore de cand ai facut... ia pastila de a 2 zi!

| adnanandan a răspuns:

Testul de sarcuna il fai dupa o saptamana de cand trebuia sa iti vina ciclu.

| username_3216 a răspuns:

Pilula
testul se face mai tarziu si nu mai poti lua pilula

| Sonia_8719 a răspuns:

Buna,
Nu stiu exact ce varsta ai si daca esti constienta de ce inseamna sexul neprotejat si mai ales cu ejaculare.Nu vreau sa te critic, dar trebuie sa fii constienta de ce inseamna o sarcina, si mai ales daca persoana cu care esti este pregatita pentru o asa responsabilitate.
In legatura cu intrebarea ta, in principiu nu ar trebui sa existe nici o problema daca ai ciclul regulat. Exista foarte multe persoane care folosesc metoda calendarului. Cea mai fertila perioada, este ce de mijloc a lunii, ca sa-ti zic asa... dupa ce ti-a trecut ciclul 5 zile si inainte sa-ti vina cu 5 zile se spune ca este aproape imposibil sa ramai insarcinata daca ai ciclul regulat.Bineinteles acum se pot intampla si mici accidente...Si oricum nu recomand nimanui sa tina calendarul.
Este f important de asemenea partenerul.cata experenta are... daca vb de faptul ca de obicei nu te protejezi, si ejaculeaza in afara ta(ma refer la control aici).
Oricum cum nu costa foarte mult, iti recomand pastila de a 2-a zi, pentru siguranta.Si aceasta insa, nu trebuie folosita in excces, existand anumite repercursiuni in timp. Te pup