| MadalinaNa1 a întrebat:

As vrea si eu niste pareri. Luna trecuta inainte cu 1 zi sa imi vina ciclu` am facut dragoste neprotejat cu prietenul meu. Acesta a ejaculat chiar atunci cand a scos-o ( nu in mine), dar jumate a sarit pe vaginul meu. Este posibil sa fii raman insarcinata? Deocamdata nu am facut test de sarcina, dar o sa imi cumpar zilele astea sa numai stau cu stres. Multumesc

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In cele 4-6 zilele de dupa menstruatie si inaintea urmatoarei menstruatii in cazul unui ciclu menstrual REGULAT chiar si in cazul ejacularii intentionate in vagin probabilitatea realizarii unei sarcini este de cel mult 3-5%. O eventuala sarcina formata in aceasta perioada este considerata ca fiind cu totul accidentala si fara vreo explicatie stiintifica. Nu amintesti daca si in ce data s-a pornit menstruatia.

| anamariavasile123 a răspuns:

In perioada dinaintea menstruatiei sansele de a ramane gravida sunt de 2-3 la suta chiar dac ejaculeaza in vagin. Poti sta libistita