| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o mica mare problema.de curand m-am mutat la tara de la oras si cum prietenul meu sta in oras mie din ce in ce mai greu sa ma vad cu el pentru ca n-am permis si parintzii fac economie la benzina si mi-a propus el sa vina dupa mine cu masina dar n-am acceptat nu stiu parca mi-e rusine, nu de locul in care stau stau la casa cu etaj nici vorba de asta ci de parintzii mei care nu stiu inca de el si daca il vad nu stiu cum vor reactiona ei fiind mai conservatori nu prea ma lasa cu prieten acum in clasa a 12-a...si faza ii ca el ma tot suna deja de o saptamana sa ne tot intl da eu inca nu am avut timp sa ma duc in oras i-am zis ca azi ma duc si cum am avut treaba pe acasa nu m-am mai dus. acum iar mi-a trimis mesaj ca, cand ne intl.nu stiu ce sa-i zic deja i-am bagat prea multe dume o sa-si faca o parere gresita si proasta o sa creada ca nul iubesc cea ce din contra l iubesc ff mult si cred ca se va supara...cum sai raspund la mesaj asa incat sa nu se supere si sa ma inteleaga ca deocamdata nu putem sa ne intl

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Pai, tu trebuie sa-i spui tot adevarul. Si avand in vedere situatia ta, va trebui sa o lasati mai moale cu altele, cel putin pana iei Bac-ul.
Si cu parintii tai ar trebui sa fi mai deschisa, si de asemenea sa le dovedesti ca esti responsabila, s-ar putea sa se mai schimbe si sa te lase mai moale. Dar fi cu adevarat responsabila.
Domnul fie cu tine.

| Floreenofficial a răspuns:

Cel mai bine este sa-i spui adevarul.chiar daca se va supara la inceput, ii va trece pe urma.cu minciuna nu faci nimic! sad
succes! :*

| Annie_3559 a răspuns:

BUnahappy

De vazut oricum trebuie sa va vedeti.

Daca el deja ti-a spus ca vine el la tine de ce nu? Nu are de ce sa-ti fie rusine.
Nu trebuie neaparat sa va intalniti in curte la tine, ci in satthinking
Poti sa-i zici adevarul ca parintii tai is cam conservatori nu cred ca se va supara, va intelegewinking.

bye, byehappy

| un copil:x a răspuns:

Trebuie sa poti sa-ti faci putin timp ca sa mergi sa-l vezi, iar daca nu se poate sa te duci tu in oras, lasa`l sa vina la tine si va intalniti undeva in sat, nu acasa.Va intelege daca ii spui ca nu poate sa vina acasa la tine din cauza parintilor, dar in schimb daca il mai amani mult ar putea sa se sature.
Asa ca da`i mesaj si spune`i ca nu ai putut sa te duci in oras ca ai avut treaba, dar sa vin el la tine.