| Sweety_5674 a întrebat:

Va rog ajutati`ma, nu mai suport, sunt in depresie de o saptamana.nu mai stiu ce sa fac.eu chiar il iubesc pe fostul iubit si el mi-a propus sa fiu din nou cu el si pe ascuns nu conteaza numai sa fim impreuna, dar nu vreau sa-mi mai mint parintzii, si mai nou am aflat s-ar putea sa ne mutam in alt oras.VA ROG din suflet niste sfaturi nu mai suport...straight facecrying

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Dar care este motivul parintilor? S-ar putea sa fie unul intemeiat.
Si daca te muti, nu mai are rost sa va amagiti, puteti sa ramaneti doar amici.

| Zady a răspuns:

Iti spun si eu din proprie experienta ca e foarte rau cand se baga parintii.asa s-au bagat si parintii prietenei mele insa nu ne-a pasat am continuat sa ne vedem, am trecut peste toate si suntem impreuna de un an si 5 luni si acum sincer ma inteleg bine cu parintii ei. daca va mutati in alt oras nu-s tiu cat o fi de departe/daca te iubeste atunci va face tot posibilul sa te vada, daca e prea departe atunci ramaneti doar prieteni si treceti amandoi peste asta. dar trebuie neaparat sa ramaneti prieteni

| Dan a răspuns:

S-a dus vremurile bune, daca te muti.Vei vb cu el numai prin mes si mobil, asta este viata.Mergi mai departe, nu te crampona de o iubire, mai sunt si alte iubiri in viata asta.Noroc! happy

| Marius_7427 a răspuns:

Dar nu trebuie sa le zici parintilor ca ai un prieten. Nu este neaparat! Daca e sa te muti nu ai incotro daca te muti departe, ramane-ti prieteni ca relatiile la distanta nu prea tin. Si in ce oras vrei sa te muti? in TM? tongue

| RoberT_2406 a răspuns:

Din cate inteleg eu, parintii tai sunt impotriva relatiei voastre.
Oups... Poate fi foarte dureros atunci cand parintii intervin in relatiile copiilor. Ti-o spun din propia experienta.
Insa, nu te gandesti ca poate ei iti vor doar binele?
Cand iti e greu, gandeste-te la momentele frumoase dintre voi doi!

Succes!