| madyyy18 a întrebat:

Buna am si eu o mica mare problema poate ma puteti sfatui si voi in luna iulie am facut in avort iar luna aceasta mai exact acum 5 zile eu si iubi meu am decis ca este timpul sa avem un bebe in fine mai aveam doar cateva sangerari iar acum nu stiu dc am ramas sau nu ma dor sani in zona de jos cand ma apas de asemenea urinari mai dese ...somnolenta adica o stare de plictiseala si de stat putina greata...multumesc ast sfaturile voastre

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E prea devreme, pentru o sarcina, trebuie sa treaca minim 6 luni de la avort (7 menstruatii si abia apoi puteti incerca).
Oricum, primele simptome de sarcina vor aparea cel mai devreme la 15 zile de la contact, cel mai probabil la 25 de zile de la contact.
Test de sarcina poti face incepand din a douazeci si una zi de la contactul sexual neprotejat, sau din a opta zi de intarziere a menstrautiei, daca il faci din urina de dimineata.

| Vizitiul a răspuns:

Eu macar las copii in prezervativ si tu ii omori? doamne doamnesad

kratos
| kratos a răspuns:

Fa un test de sarcina si vei vedea! Nu stiu de ce ai facut avort daca tu si el va doreati sa fiti parinti? Ai omorat o viata pentru a da viata altei vieti...

| buburuzzz a răspuns:

E posibil sa fii insarcinata, insa din punct de vedere medicinal ar fi trebuit sa astepti7-9 luni de la avort pentru a incepe o eventuala sarcina! cel mai sigur ar fi sa faci un test de sarcina la2-3 saptamini dupa contactul sexual.

| carmi_6480 a răspuns:

Buna, cred ca trebuia sa mai astepti vreo cateva luni, uterul trebuie sa se refaca dupa o sarcina sau avort, starile astea ti le poti induce si tu pentru ca te gandesti numai la asta, mai asteapta o saptamana pentru ca testul trebuie facut dupa 10-12 zile de la contactul sexual si vei stii sigur.

| madyyy18 explică:

Sunt aprox 4 luni de la acel avort acum ma rog sa fiu insarcinata si va rog sa nu ma judecati gresit cum ca am facut avort am fost obligata de mama numai eu stiu cat am suferit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te judec! Nimeni nu are dreptul asta sa te judece in afara de Dumnezeu! Cred ca ar fi cazul sa vorbesti cu un medic ginecolog.Numai el te poate ajuta!