| balls a întrebat:

Buna am si eu o mica problema am fost impreuna cu o fata cateva zile toate bune si frumoase, dar ea mi-a spus ca na trecut peste fostul ei prieten si ca nu vrea momentan o relatie si o cred...problema e ca imi place mult de ea si nu stiu ce sa fac si cum si cand caci o vreau a mea ce ziceti ca ar trebui sa fac. mersi

10 răspunsuri:
| Metempsihoza a răspuns:

Arata-i rabdare si intelegere. Scoate-o in oras asa pur si simplu ca amica zicandu-i ceva de genul ca "daca vrei sa nu mai suferi, trebuie sa iti ocupi timpul cu ceva distractiv". Asa ca du-o intr-un parca de distractii, la o comedie, sau la unul din voi acasa cu un film funny. Fa-o sa rada mult. Si. scoate-o si la inghetata, pe fete alimentul ala ne ajuta mai ceva ca morfina laughing Apropiete-te de ea asa ca amic salvator si se va indragosti de tine, stiu asta. Stii de ce stiu? Pentru ca daca nu o atrageai macar un pic, nu accepta acea scurta relatie pe care ati avut-o deja.

| Nicux1 a răspuns:

Spune-i ce necazuri o asteapta daca se impaca cu fostul ca, daca s-ar impaca iar se vor desparti si o vor tine tot asa si spune-i cat de mult o placi si avantajele sa fie cu tine, intreab-o si tu daca te place, mai improvizeaza si tu.Iai flori, fa-i cadouri chiar daca nu este ziua ei, alint-o spune-i vorbe frumoase si va vedea ca esti diferit fata de fostul'. Funda?

| Andradutsa a răspuns:

De astea faceam si eu cand nu-mi placea de un baiatwinking oricat, nu se stie ce e in mintea ei. decat ea stie happy

| flaviusss a răspuns:

Pai daca fata ti-a zis ca nu vrea, las-o in pace o perioada de timp. Asa ai face si tu crede-ma daca ai termina o relatie, nu ai putea incepe imediat alta. Da-i paci un timp si iti va spune ea cand e pregatita.

| Kiduu4 a răspuns:

Eu zic. ca sa vorbestii cu ea si sa itii exprimii sentimentele tale fata de ea. si sa o lasii un timp sa isii revina faza cu fostul eii prieten. Sii cel maii bun sfat : Sa nu se prinda ca estii disperat dupa ea! :*
Bafta.
Fundaa? puppy dog eyes!

| Aranida a răspuns:

Parerea mea este sa o ignori complet, ea procedeaza asa pentru ca stie ca-ti place de ea si ca poate sa fie cu tine oricand, daca o ignori atunci lucrurile se pot schimba. Daca nu merge nici solutia asta atunci uit-o pentru ca chiar nu te place si nu vrea sa fie cu tine.

| vlad146 a răspuns:

Parerea mea este ca trebuie sa uiti de ea. A vazut ca ceva nu merge si a vrut sa te refuze intr-un mod elegant fara sa suferi prea mult. Mai sunt si fete cu bun simt.

| kaiiausa a răspuns:

O lasi putin sa-si revina pentru ca nu poti scoate asa de repede din suflet o persoana! fundita?

| Arianaa a răspuns:

EU zic... sa-i spui ca o so astepti pana isi revine dupa fostul. Spune-i ca iti este draga si ca vrei sa fi cu ea si o s-o faci sa uite de relatia pe care a avut-o. Spune`i ca nu esti ca totii ceilalti. si ca no vei face sa sufere. Sper sa te ajute macar putin :*.