| nicobebe a întrebat:

Am si eu o mica problema. o nelamurire.Am 18 ani bruneta, par mediu, ochii verzi 54 kg 1.63-1.64, primesc tot felul de complimente frumoase, d la baieti fete, colegi, colege la felul in care arat, dar totusi parca simt ca nu sunt destul de frumoasa pentru prietenul meu,(mentionez ca i-as da nota 18 la frumusete pe o scara de la 1 la 20) am impresia ca isi doreste mai mult decat suntsad, oare ce as putea sa fac sa fiu mereu frumoasa pentru el? sa nu fie nevoit sa ma paraseasca pentru o alta fata ( In momentul actual vorbeste cu o fata de etnie Rroma la telefon.bruneta par lung frumusica. dar stie ca nu poate avea nimic cu ea, ca nu pot avea o relatie, mi-a spus ca sa nu mai fiu prostuta si sa am incredere in el pentru ca pe mine ma iubeste si ca, cu mine ramane orice ar fi sad Si ar mai fi o problema cum sa-l testez daca e adevarat ceea ce-mi spune, pentru ca in seara asta am aflat de la un amic de-al lui ca aseara a sarutat-o pe o tipa cu forta, spunand ca nu stie sa sarute. iar eu il vazusesem de la geam cand era aproape de ea. l-am sunat si l-am intrebare ce faci mah acolo cu aia? si mi-a spus ca o face de bani straight face... dar cum sa-l cred?sad plss sfaturi pentru cum ar trebui sa ma port, sa ma imbrac, sa arat...Imi cer scuze pentru lunga "intrebare" dar chiar m-ar interesa foarte mult parerea voastra.Multumesc :*

10 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

E un fraier care nu te iubeste! Un mitocan, pe romaneste!
Fa-i pasaport cat mai repede ca numai de suferinta vei avea parte alaturi de el!
Si daca e frumos, ce?! Daca nu il duce capul degeaba atata frumusete!

| nicol20 a răspuns:

Scumpo cine te iuneste te iubeste asa cum esti si pentru ce esti nu trebuie sa te prefaci si sa fi falsa trebuie sa fi tu naturala este cam smecheras dai libernu te merita sincer tu vei avea mai tarziu de suferit.Bafta

| Linda a răspuns:

Daca tii foarte mult ca o relatie sa nu se destrame, se va intampla chiar invers. Daca ai si tu rezervele tale, distantarea ta, ii dai libertate, va fi mai bine. E bine sa fii cu cineva care si el isi doreste mult relatia. Testul daca te iubeste este daca e cu tine chiar daca nu aveti relatie sexuala.

| kaya a răspuns:

Daca tu esti fata din poza(arati bine, esti frumoasa si te imbraci si bine)nu cred ca iti trebuie nimic pentru a tine un baiat langa tine dar nu baiatul care esti acum ci baiatul potrivit sa iti mai zic ceva daca e frumos cum spui nu sunt sanse sa stea numai cu o fata iti spun ca am trecut si eu prin ce treci tu acum, mult noroc si deschide ochii pana nu e prea tarziu.

| multimoak a răspuns:

Daca ar fi sa te placa, te va place asa cum esti. Cum zicea si DOC e mult mai bine sa-l lasi.Nu tine nici macar un pic la tine... Te pup si sper sa-ti gasesti jumatatea potrivita!
Nu merita sa plangi pentru toti, dar cei pentru care merita sa plangi, nu iti vor da ocazia... Gandeste-te!

| doc a răspuns:

Chiar atat de mult il iubesti incat nu realizezi ca te joaca pe degete?
Citeste inca o data intrebarea ta si dati singura un raspuns logic. Isi bate joc de tine, nu te merita...si nici nu se merita sa lupti pentru el sau pentru relatia dintre voi doi, termino cu el acum sau mai tarziu o sa suferi mai mult.
Scuze ca sunt asa direct si sincer, stiu ca adevarul doare si ca tu nul vezi dar sunt sigur ca nu sunt singuru de parerea asta.
Cred ca pana si tu stii ca isi bate joc de tine doar ca nu vrei sa crezi asta

| gagica a răspuns:

Daca e dragoste adevarata eu cred ca te va iubi asa cum esti adica cum spui tu ca esti draguta multumestete cu asta pur si simplu fii asa cum esti tu, nu face sa faci mari schimbari in lookul tau daca ai dubii in proietenul tau.De multe ori baietii simpatiti chiar frumosi foc se dau mari si tari si cauta sa se distreze cu mai multe fete odata. Tu trebuie sa ai o discutie cu el si sal intrebi ceva de genul "p/u ce ma iubesti pe mine?" si vei vedea ce va raspunde, daca va spune ca p/u felul cum arati si numai atunci nu e dragoste adevarata dar daca va spune ca te iubeste in felul in care esti tu si exterior si interior iubeste cum gindesti, ce faci si cum faci... oricum bafta pur si simplu dai acesta intrebare.pa

| cosm1n_9149 a răspuns:

Tu ca fata trebuie sa pui altfel problema,, ce trebuie sa faca el pentru mine" nu tu pentru el! daca stie ca esti indragostita de el si el fiind mai fustangiu asa stie ca o sa il ierti. (un sfarsit poate sa fie un nou inceput)
Concluzie : NU TE MERITA.
Ce ma supara pe mine e ca tu zici asa ce sa fac eu pentru el? dar intrebarea mea este el ce face pentru tine?
Deschide ochii mai!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt mai sanse ca primele doua raspunsuri sa fie adevarate, ca el sa doreasca pe altcineva.

Nu imi place sa spun, dar e si vina ta in toata povestea asta, daca nu ai stiut cum sa il ti alaturi de tine, sa il faci sa te iubeasca asa cum il iubesti tu.

Iubirea nu are la baza doar frumusetea exterioara, asa cum esti de parere tu. Un baiat nu cauta doar aspect fizic placut, ci si ce e dincolo de ambalaj. Asta nu doar la baieti, evident. \
Incearca sa te gandesti, ce anume ai facut sau nu ai facut ca el sa se indeparteze de tine, poate nu i-ai oferit ceea ce a dorit el, sau poate pur si simplu nu te merita.

Nu incerca sa te schimbi pentru cineva pe care nu il cunosti inde-aproape, daca e, te va placea asa cum esti, mai tarziu ca si dovada de iubire, dragoste si incredere vei putea sa te schimbi, dar nu te grabi, asa cum poate te-ai grabit in acest caz.

Nu iti fa griji, vei gasi pe cineva care sa te merite pe deplin.

| ioana_3697 a răspuns:

Nu te mai chinui nu merita unul ca el din ce ne-ai spus.mai bine fii tu insati si daca esti asa cum am inteles din descrierea ta ca esti frumoasa asa ca daca mai fc va despatiti si o sa roiasca baietii.nu toti rateaza fete dulci ca tine...
succes!