| Anaroxana05 a întrebat:

Buna! Am și eu o mica problema și rog seriozitate. Pe data de 1 și 7 Iunie am întreținut relații sexuale dar protejat, totuși mi-e putin teama și am bănuiala sa nu se fi întâmplat ceva. Am verificat cu apa prezervativele și nu prezentau rupturi. In fine, ciclul mi-a venit și in luna Iunie, dar și Iulie, a durat cam 3 zile ceea ce pe mine ma ținea 4-5 zile, a curs destul de mult și avea culoare roșie. Nimic dubios pana aici cred. Teste de sarcina am făcut in Iunie sincera sa fiu vreo 7-8 teste dar au ieșit negativ, chiar și după 21 de zile de la actul sexual și mi-a ieșit negativ. E posibil sa fie vreo sarcina la mijloc chiar dacă mi-a venit menstruația? După 2 luni dacă fac testul răspunsul poate fi considerat corect și ma pot liniști? Mulțumesc!

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la ginecolog nu esti sanatoasa la cap sa faci 7 teste de sarcină, nebunilor

| Emilian65 a răspuns:

Dacă actele sexuale au fost protejate și testele de sarcina au fost negative, de ce mai ai dubii ca ai fi gravida?

| Anaroxana05 explică (pentru Emilian65):

Pentru ca nu sunt sigura dacă testele de sarcina ar fi corecte după 1 luna de la actul sexual. Nu stiu exact cât timp ca sa fiu sigura de rezultat. Plus de asta am mai auzit ca e posibil sa fie menstruație peste sarcina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca prezervativele nu erau rupte, iar el nu si-a dat drumul in tine, ar trebui ca totul sa fie in regula. Nu-ti fa griji!

| Miruna333 a răspuns:

Actele au fost protejate, lispite de accidente, nu ai absolut nicio dovada sa iti justifice frica de a ramane, asta este doar in capul tau, nu e nimic realistic la mijloc. Dupa fiecare act sexual vei face 7-8 teste? Este exagerat.

| RoxanaIoana108 a răspuns:

Șanse sa fi însărcinată = 0

| KingOoO a răspuns:

Ce intrebare este asta?
Sa sti ca spermatozoizii si ovulul femei trebuie sa se intalneasca fizic.

Wireless nu merge.

| Anaroxana05 explică (pentru KingOoO):

Am auzit des ca se poate menstruația peste sarcina, și nu stiu ce sa mai cred.

| bogdanbucur a răspuns:

Esti nebuna atat iti pot spune. ASTEAPTA SA TE MARITI Daca esti asa de speriata.
Esti un caz special care ar trebui sa foloseasca toate metodele contraceptive existente :

ANTICONCEPTIONALE
OVULE
PREZERVATIV
METODA RETRAGERI
SI NU INTR-UN FINAL PASTILA DE A 2 A ZI.

baga-le pe toate in tine si sigur nu ai nici o sansa sa mai ramai gravida. la fiecare partida sa le folosesti pe toate si sunt sanse sa nu mai ramai niciodata.

Auzi tu 7-8 teste, sa astepti 2 luni sa te linistesti?

Fata mea... sexul e facut pentru placere si reproducere, nu pentru teroare. daca il faci doar pentru placere atunci folosesti cea mai sigura si sanatoasa metoda prezervativul faci sexul dupa pleci linistia in drumul tau.

| JohnnyPacate a răspuns:

Nu esti vtm gravida stai calma